14. 04. 2021 16:21 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Smer-SD podal návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze ku covidu

Pod zvolanie sa podpísalo aj deväť nezaradených poslancov.

Robert Fico.
Robert Fico. Foto: TASR

Smer-SD podal v stredu (14. 4.) v mene skupiny poslancov návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorú avizoval minulý týždeň Robert Fico. Okrem podpisov 26 sociálnych demokratov pod návrh sa podpísali aj ďalší deviati nezaradení poslanci NR SR.

Ako uviedol predseda strany, schôdza má byť prvá ucelená o covide. Podľa jeho slov po ročnom pôsobení vlády je potrebné vykonať sumarizáciu a zároveň dostať odpovede na mnohé otázky, na ktoré vláda nevie alebo nechce odpovedať.

„Predkladáme na rokovanie samostatné uznesenie, kde chceme, aby sa na pôde národnej rady hovorilo o otázkach politickej a právnej zodpovednosti za takmer 11-tisíc obetí covid-u. Budeme sa pýtať na zodpovednosť za iné (odvrátiteľné) úmrtia, napríklad z dôvodu kardiovaskulárnych či onkologických ochorení," povedal Fico.

Verejnosť má právo dozvedieť sa odpovede na zásadné otázky, ktoré sa dotýkajú každodenného života v súvislosti s pandémiou COVID-19 a jej dopadmi na zdravie, psychickú či sociálnu situáciu, stav slovenskej ekonomiky, stav verejných financií a využitie unikátnych prostriedkov z Plánu obnovy a odolnosti EÚ či vakcinačných látok a potrebných liečiv pre zvládnutie pandémie.

Od podania návrhu musí schôdzu predseda parlamentu oficiálne zvolať do siedmich dní.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce