15. 04. 2021 10:28 , článok bol aktualizovaný 15. 04. 2021 13:13 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Matovič nehovoril pravdu o dôvode, pre ktorý chceli Rusi vrátenie Sputnika, tvrdí prezidentka

Čaputová si preštudovala zmluvu o dodávke a žiada ju zverejniť.

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: TASR

Prezidentka Zuzana Čaputová vyhlásila, že si podrobne preštudovala zmluvu o dodávke vakcín Sputnik V na Slovensko. Uviedla, že zmluva má byť podľa nej zverejnená, aby sa s ňou oboznámila aj verejnosť.

Zároveň vyhlásila, že slová Igora Matoviča, že Rusko žiada Slovensko vrátiť vakcíny, pretože ŠÚKL dal Sputnik kontrolovať v neregistrovanom laboratóriu, nie je pravdivá.

Dôvod, prečo Rusi žiadajú vakcíny späť je podľa Čaputovej iný, no nemôže ho zatiaľ zverejniť. Vyplýva to z listu, ktorý Rusko poslalo Slovensku 6. apríla a ktorý si Čaputová vyžiadala. Ocenila, že tému vakcíny Sputnik prebral minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a očakáva pravdivú komunikáciu.

Na prezidentkine slová bude o 17.00 h reagovat minister financií Igor Matovič. Vyhlásenie možete sledovať NAŽIVO na TVNOVINY.sk.

Cieľ zabezpečiť Slovákom ďalšie vakcíny považuje za pozitívny. Žiada však, aby verejnosť nebola zavádzaná.

Ministerstvo zdravotníctva reaguje, že zverejnenie zmluvy zatiaľ analyzujú. Bližšie informácie nemôžu zverejniť.

„Naším cieľom je čo najskôr zaočkovať bezpečne ľudí na Slovensku a čo najskôr vytvoriť kolektívnu imunitu, aby sme sa ako spoločnosť vedeli voči vírusu účinne brániť,“ dodala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce