16. 04. 2021 13:33 | BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

Bývalý policajný funkcionár Norbert Paksi uzatvoril dohodu o vine a treste

Je obvinený aj z brania úplatku.

Obvinený expolicajt Norbert Paksi.
Obvinený expolicajt Norbert Paksi. Foto: TV Markíza

Bývalý vysoký policajný funkcionár Norbert Paksi uzatvoril v piatok (16. 4.) s dozorozorým prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry dohodu o vine a treste, potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Dohodu musí ešte potvrdiť súd.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal dnes na Špecializovaný trestný súd návrh na schválenie dohody o vine a treste s Norbertom P. obvineným zo zločinu brania úplatku a inej súvisiacej trestnej činnosti," uviedla.

Norbert Paksi robil dlhé roky zástupcu šéfa špeciálneho útvaru na policajnom prezídiu. Mal pod sebou odposluchy. A teda vedel, koho mali policajti takpovediac „na ušiach" ale aj to, koho sledovali.

Vo funkcii bol do vlaňajšieho októbra. Vyšetrovateľ viní Paksiho z toho, že sa mal spreneveriť povolaniu elitného policajta, zneužívať svoju právomoc, vyzrádzať utajované skutočnosti a pracovať pre bratislavskú zločineckú skupinu takáčovcov. Priznal sa a spolupracuje od začiatku.

Ako svedok už Paksi usvedčuje viaceré bývalé policajné špičky. Vypovedal napríklad aj proti dnes už nebohému exprezidentovi Milanovi Lučanskému.

Zadržaný Dušan Kováčik.
Zadržaný Dušan Kováčik. Foto: TASR
 

Národná kriminálna agentúra zadržala Norberta Paksiho spolu so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom vlani v októbri. Stíhaný bol väzobne.

Na dohodu upozornila televízia JOJ.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce