17. 04. 2021 19:51 | BRATISLAVA/TV Markíza

Markíza zistila šokujúce detaily vraždy českej podnikateľky, z ktorej vyšetrovateľ viní dvoch Slovákov

Kedysi najznámejší väzeň na úteku Ľubomír Behan spolu s kamarátom sa údajne chceli pôvodne zmocniť iba auta podnikateľky.

Dvojica obvinených - Ľubomír Behan a Jaroslav Potoček.
Dvojica obvinených - Ľubomír Behan a Jaroslav Potoček. Foto: TV Markíza

Mala to byť vraj lúpež. Televízia Markíza zistila šokujúce detaily vraždy českej podnikateľky, z ktorej vyšetrovateľ viní dvoch Slovákov. Kedysi najznámejší väzeň na úteku Ľubomír Behan spolu s kamarátom sa údajne chceli pôvodne zmocniť iba auta podnikateľky. Všetko sa však rýchlo zvrtlo.

Ženu za volantom zachytila mýtna brána. U Velemína se její auto otočilo do Prahy a ďalej po D1.

Potom už v jej aute sedeli dvaja muži. Podľa vyšetrovateľa to boli práve Ľubomír Behan a Marek Potoček.

Policajti majú mať svedka, ktorému údajne vyrozprávali, čo spravili. Pôvodne sa vraj chceli zmocniť podnikateľkinho auta. Najskôr ju mali udrieť po hlave. V bezvedomí ju naložili do auta a chceli ju vyhodiť z vozidla niekde po ceste. Neskôr sa ale vraj začala preberať. Mali ju uškrtiť pásom. Signál z podnikateľkinho telefónu zachytili naposledy v obci Antonínův Důl pri Jihlave.

Aj preto sa policajti domnievajú, že práve v tejto lokalite sa zbavili pozostatkov. Na vykopanie hrobu si mali muži zaobstarať rôzne nástroje. A nielen to. V ich nákupnom zozname vraj figurovala aj látka, ktorá podporuje rozklad tela a narušuje genetický materiál. Otázkou však je, koľko tejto žieraviny použili. Ak to bolo veľké množstvo, môže byť ťažké hrob nájsť, získať DNA a tak s istotou určiť, že je to skutočne Jana Svobodová. Jej pozostatky ale policajti zatiaľ nenašli. Muži totiž vinu odmietajú.

Nádejou pre vyšetrovanie je ale druhý z dvojice obvinených - Marek Potoček. Toho len minulý mesiac priviezli na Slovensko zo Severného Írska, kde sa ukrýval. K spolupráci by mohol mať väčšiu motiváciu ako Ľubomír Behan. Na úteku si totiž stihol založiť rodinu a má malé dieťa.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce