20. 04. 2021 08:10 , článok bol aktualizovaný 20. 04. 2021 14:20 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Pristihnutý! Obavy Kotlebovej exmanželky sa potvrdili. Politik už nie je so synom v Egypte

Nafotili ich na viedenskom letisku.

Predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba na ŠTS v Pezinku.
Predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba na ŠTS v Pezinku. Foto: TASR

Bývalá manželka lídra ĽSNS Mariana Kotlebu Frederika je zúfalá a tvrdí, že politik jej v Egypte zobral ich spoločného 5-ročného syna a nevrátil ho. Bola presvedčená, že s ním odletí z krajiny. Ako prvý o tom informoval Denník N.

„Odlietajú dnes v noci, už som urobila všetko a nikto ich nevie zastaviť,“ povedala matka portálu. Šéfa kotlebovcov nezastavil podľa nej ani zastupiteľský úrad.

Obavy Kotlebovej exmanželky sa nakoniec potvrdili. Fotografovi z Nového času sa šéfa ĽSNS podarilo zachytiť v príletovej hale na viedenskom letisku.

Ak prekročí hranice Slovenska musí ísť podľa aktuálne platných pravidiel aj so synom do karantény.

Kotleba podľa matky prišiel na návštevu syna po pol roku začiatkom apríla a bol s ním v hoteli. No už jej ho nevrátil. Kotleba vraj nebol so synom pol roka a preto mu pri stretnutí nerobila žiadne problémy.

Frederika žije dlhodobo v Egypte s novým partnerom, s ktorým má dcéru. Hovorí, že celý prípad sa ani nedá nazvať únosom, pretože právne ide len o neoprávnené zobratie dieťaťa matke.

Matka sa bude musieť vrátiť na Slovensko a podať trestné oznámenie. Zrejme až potom jej dieťa môžu vrátiť príslušné orgány.

Frederika hovorí, že Kotleba dieťa odniesol bez akejkoľvek dohody a dozvedela sa to len od syna, s ktorým sa jej náhodou podarilo spojiť. Situáciu už rieši s právnikom.

Slovenská diplomacia podľa Denníka N prípad nechce komentovať.

 


VIAC Z Domáce