26. 04. 2021 11:06 | BRATISLAVA/TASR

Opitý vodič v Bratislave prešiel do protismeru, narazil do štyroch áut

Vinníkovi zobrali vodičák a skončil v cele.

Auto vodiča, ktorý vošiel opitý do protismeru.
Auto vodiča, ktorý vošiel opitý do protismeru. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
Auto, do ktorého narazil opitýv vodič jazdiaci v protismere.
Auto, do ktorého narazil opitýv vodič jazdiaci v protismere.
Auto vodiča, ktorý vošiel opitý do protismeru.

V Bratislave na ceste I/2 v smere do mestskej časti Rusovce a v blízkosti križovatky s novovybudovaným úsekom diaľnice D4 došlo v nedeľu (25. 4.) popoludní k nehode viacerých áut.

Spôsobiť ju mal 54-ročný Róbert z Bratislavy, ktorému v dychu namerali 2,27 promile. Polícia ho už obvinila z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Ako informoval krajský policajný hovorca Michal Szeiff Bratislavčan mal opakovane prejsť do protismeru, kde narazil do idúceho vozidla. V jazde pokračoval a narazil do ďalšieho auta. Aj po tomto náraze v šoférovaní pokračoval a narazil do ďalšieho vozidla, pričom pri zrážke utrpel spolujazdec v tomto aute zranenia vyžadujúce si prevoz do nemocnice.

Auto, do ktorého narazil opitýv vodič jazdiaci v protismere.
Auto, do ktorého narazil opitýv vodič jazdiaci v protismere. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
 

„Ani táto zrážka vodiča nezastavila a v jazde pokračoval, pričom došlo k jeho zrážke s ďalším vozidlom. Vodič zostal stáť po zhruba 200 metroch pri krajnici," spresnil Szeiff.

Privolaní policajti podrobili vodiča dychovej skúške, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom. Vodičovi bola nameraná hodnota 1,09 mg/l alkoholu v dychu čo predstavuje 2,27 promile.

Celková škoda spôsobená pri tejto dopravnej nehode bola vyčíslená na 23-tisíc eur.

Po zadokumentovaní dopravnej nehody vodič eskortovali na policajné oddelenie, zadržali mu vodičský preukaz a umiestnili v cele policajného zaistenia.


VIAC Z Domáce