28. 04. 2021 10:04 , článok bol aktualizovaný 28. 04. 2021 19:46 | PEZINOK/tvnoviny.sk, TASR, TV Markíza

VIDEO: Súd rozhodol, že Sheila sa musí liečiť na psychiatrii

Pozrite si, čo povedala pred príchodom sa pojednávanie.

Rozhodnutie nie je právoplatné, Sheila i jej advokát podali voči rozhodnutiu odvolanie.
Rozhodnutie nie je právoplatné, Sheila i jej advokát podali voči rozhodnutiu odvolanie. Foto: TV Markíza

Špecializovaný trestný súd v Pezinku súhlasil s návrhom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý žiadal pre obvinenú Sheilu Szmerekovú ochranné opatrenie, vrátane liečby na psychiatrii. 

Rozhodnutie nie je právoplatné, Sheila i jej advokát podali voči rozhodnutiu odvolanie. Bude o ňom rozhodovať Najvyšší súd. Ružomberčanka je aktuálne hospitalizovaná v nemocnici v Pezinku. „Odvolávam sa, nie som psychicky chorá," vyhlásila po rozhodnutí.

Obvinená pred pojednávaním novinárom povedala, že očakáva oslobodenie a vyhlásila, že nemá dôvod sa ospravedlniť prezidentke. „Keď sa ospravedlní národu, ktorý berie iba ako obetných baránkov a za výrok, že žijeme v krajine, kde sa národ nebojí umierať, aj ja ospravedlním," vyhlásila Ružomberčanka pred pojednávaním.

 

Ako v stredu odznelo na ŠTS, v súčasnosti už vzhľadom na jej zdravotný stav nečelí obvineniu z extrémizmu, nebezpečného vyhrážania a iných trestných činov. Obvinenie jej zastavili v januári. Predtým bola aj väzobne stíhaná.

Národná kriminálna agentúra ju zadržala 8. októbra 2020 a obvinila z viacerých trestných činov. Vyhrážala sa prostredníctvom videa aj prezidentke Zuzane Čaputovej. V minulosti mala napríklad pomočiť a spáliť Korán. So skupinou aktivistov vystupujúcich pod názvom Občiansky tribunál Szmereková vlani v lete protestovala pred TV Markíza v Záhorskej Bystrici. Zverejnené videá na internete ukazujú jej agresívne správanie.

Obvinenia voči nej vzniesli aj zo zločinu výroby extrémistických materiálov v spolupáchateľstve v súbehu s prečinom násilia proti skupine obyvateľov, prečinom hanobenia rasy a presvedčenia, ako i prečinom podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.

Szmereková však už má svoje skúsenosti s pobytom za mrežami. V roku 2017 ju súd odsúdil za to, že sa pobila v bare.

 


VIAC Z Domáce