30. 04. 2021 15:29 | BRATISLAVA/TASR

Korčok pozval na obed najvyšších ústavných činiteľov

Navrhol pravidelné stretávanie sa.

Minister Ivan Korčok na spoločnom obede s najvyššími ústavnými činiteľmi.
Minister Ivan Korčok na spoločnom obede s najvyššími ústavnými činiteľmi. Foto: TASR
Eduard Heger, Boris Kollár, prezidentka Zuzana Čaputová a Ivan Korčok.
Minister Ivan Korčok na spoločnom obede s najvyššími ústavnými činiteľmi.
Prezidentka Zuzana Čaputová.

Traja najvyšší ústavní činitelia v piatok (30. 4.) diskutovali na pôde rezortu diplomacie s jeho šéfom Ivanom Korčokom. Navrhol, aby sa stretnutia v tomto formáte k otázkam zahraničnej a európskej politiky konali pravidelne.

„Som presvedčený, že takéto stretnutia môžu prispieť k upevneniu zhody na základných zahraničnopolitických prioritách a ich efektívnej komunikácii voči partnerom vo svete i smerom k našej verejnosti doma," vyhlásil Korčok po pracovnom obede s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, predsedom parlamentu Borisom Kollárom a premiérom Eduardom Hegerom.

Pripomenul, že posilnenie domáceho politického i spoločenského konsenzu o našom zahraničnopolitickom smerovaní a ukotvení v spoločenstve demokratických krajín je jednou z hlavných výziev zakotvenou v programovom vyhlásení vlády.

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: TASR
 

Prezidentka ministrovu iniciatívu víta. „Žijeme dobu bohatú na udalosti, keď je potrebné nielen zaujať jasný postoj, ale ho aj verejnosti vysvetliť. Nemusíme na všetko nazerať rovnako, dôležité je, aby naše rozhodnutia spájal spoločný cieľ: najlepší záujem našej krajiny," uviedla na sociálnej sieti. Pripomenula, že záujem krajiny neodráža len možné okamžité zisky, ale aj záväzok chrániť naše hodnoty a bezpečnosť, a to aj s partnermi v Európskej únii a NATO.

Návrh na pravidelné schôdzky ocenil aj predseda vlády. „Verím, že sme započali novú tradíciu," komentoval na sociálnej sieti.

Prezidentku, šéfa národnej rady a predsedu vlády minister informoval aj o aktuálnych témach. Týkali sa napríklad regionálnej spolupráce, členstva v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii, vývoja v bezprostrednom susedstve i globálnych otázok, ktorým rezort diplomacie venuje pozornosť. „Diskutovali sme aj o aktivitách, ktoré nás čakajú v najbližšom období, vrátane spoločného otvorenia Konferencie o budúcnosti Európy 9. mája," načrtol.


VIAC Z Domáce