03. 05. 2021 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Záhada usmrteného zvieraťa: Vodič v Bratislave zrazil tvora podobajúceho sa na vlka

Po testoch DNA bude jasné, či to bol vlk, pes alebo možno šakal.

Zrazené zviera, ktoré sa podobá na vlka.
Zrazené zviera, ktoré sa podobá na vlka. Foto: TV Markíza

Záhada usmrteného zvieraťa. V bratislavskej mestskej časti Jarovce v pondelok (3. 5.) skoro ráno vodič osobného auta zrazil tvora podobajúceho sa na vlka. Poľovníci ani veterinári si ale zatiaľ nie sú istí, či sa v hlavnom meste potulovala naša chránená šelma.

Zviera sa nečakane ocitlo na Viedenskej ceste. Vodič vraj nedokázal zrážke zabrániť. Na miesto privolali policajtov, poľovníkov a ochranárov zo Slobody zvierat. „Sama mestská polícia si nebola istá, či ide o vlka, šakala alebo psa, takže sme prišli na miesto. Pes to podľa nás nie je,“ vysvetlila Pavla Dugovičová zo Slobody zvierat.

Správa o záhadnej smrti sa rýchlo rozniesla aj v samotnej mestskej časti Jarovce. Zviera sa pohybovalo práve na hranici jej katastra. „Nikto si nepamätá, že by tu bol vlk. Možno nejakí starší ľudia z minulosti. Myslím si, že to môže spôsobiť strach medzi obyvateľmi. Tie zvieratá sú plaché a ak sa necítia, že sú ohrozené, nezaútočia,“ tvrdí starosta Jaroviec Jozef Uhler.

Zviera skončilo v mraziacom boxe. Odborníci by mali určiť, či je to vlk, šakal alebo dokonca  pes. Výsledky pitvy a vzoriek DNA by mali byť známe v najbližších dňoch.

Zábery v reportáži Dávida Vida nie sú vhodné pre citlivé povahy a deti.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce