05. 05. 2021 15:16 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza, zg

Bývalý vysoký policajný funkcionár Paksi si odsedí päť rokov, jeho majetok získa štát

Na treste sa dohodol s prokurátorom, sudca dohodu schválil.

Norbert Paksi.
Norbert Paksi. Foto: TV Markíza

Bývalý vysoký policajný funkcionár Norbert Paksi si odsedí päť rokov vo väznici s minimálnym stupňom stráženia a jeho majetok prepadne v prospech štátu. Súd ho uznal vinným za to, že pracoval pre zločineckú skupinu, zneužil právomoci verejného činiteľa a prijal úplatok.

Vyplýva to z dohody o vine a treste, ktorú uzatvoril v piatok (16. 4.) s dozorozorým prokurátorom a v stredu (5. 5.) ju schválil sudca Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica.

Norbert Paksi robil dlhé roky zástupcu šéfa špeciálneho útvaru na policajnom prezídiu. Mal pod sebou odposluchy. A teda vedel, koho mali policajti takpovediac „na ušiach" ale aj to, koho sledovali.

Vo funkcii bol do vlaňajšieho októbra. Vyšetrovateľ viní Paksiho z toho, že sa mal spreneveriť povolaniu elitného policajta, zneužívať svoju právomoc, vyzrádzať utajované skutočnosti a pracovať pre bratislavskú zločineckú skupinu takáčovcov. Priznal sa a spolupracuje od začiatku.

Ako svedok už Paksi usvedčuje viaceré bývalé policajné špičky. Vypovedal napríklad aj proti dnes už nebohému exprezidentovi Milanovi Lučanskému.

Národná kriminálna agentúra zadržala Norberta Paksiho spolu so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom vlani v októbri. Stíhaný bol väzobne.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.    


VIAC Z Domáce