06. 05. 2021 12:21 | BRATISLAVA/TASR

Zákony o územnom plánovaní a výstavbe vstupujú do pripomienkového konania

Kritizuje, že bývalý riaditeľ SIS sa nachádza dva mesiace v kolúznej väzbe, ale ešte nebol zbavený mlčanlivosti.

Predseda parlamentu Boris Kollár.
Predseda parlamentu Boris Kollár. Foto: TASR

Koaličné hnutie Sme rodina sa zaujíma o kolúznu väzbu aj kvôli bývalému šéfovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému. Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) to vyhlásil po stredajšej (5. mája) návšteve Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave.

Kritizuje, že bývalý riaditeľ SIS sa nachádza dva mesiace v kolúznej väzbe, ale ešte nebol zbavený mlčanlivosti. „Pre mňa je to neprípustné a nepochopiteľné," zdôraznil. Zopakoval, že prezidentka SR Zuzana Čaputová je pripravená vyhovieť prípadnej požiadavke vyšetrovateľa na zbavenie mlčanlivosti exšéfa SIS.

Bývalý riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský zostáva naďalej vo väzbe, prokurátor podal sťažnosť

„Národný bezpečnostný úrad jasne povedal, že je tu zákon o SIS, ktorý hovorí o tom, že aj keď sa jedná o trestný čin, príslušníci SIS nemôžu vypovedať, lebo by sa dopustili trestného činu," uviedol. Zároveň dodal, že s otázkou skrátenia lehôt väzby prišlo Sme rodina za šéfkou rezortu spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) už na jeseň 2020.

Vladimír Pčolinský je právoplatne väzobne stíhaný od 29. marca. Exriaditeľa tajnej služby zadržali príslušníci NAKA 11. marca a obvinili ho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40.000 eur. Úplatok mal byť údajne za to, aby SIS nesledovala Zoroslava Kollára. Nedávno mu pribudlo ďalšie obvinenie z korupčného skutku, ktorého sa mal dopustiť v roku 2020. Obvinenia odmieta.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce