09. 05. 2021 13:29 , článok bol aktualizovaný 09. 05. 2021 17:35 | HARMANEC/TASR

V Harmanci vypukol požiar, horela hala so zberovým papierom

Na mieste zasahovali desiatky hasičov.

Požiar v Harmanci.
Požiar v Harmanci.

 V Harmanci v Banskobystrickom okrese vypukol v nedeľu ráno požiar. Plamene zachvátili skladovú halu, v ktorej bol zberový papier. Informovalo o tom Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici.

Skladová hala mala rozmery 20 krát 30 metrov. Na miesto prišlo desať hasičov z Banskej Bystrice, dvaja zo Zvolena, štyria z Harmanca a 12 dobrovoľní hasiči z Dolného Harmanca, Starých Hôr a Brusna.

„Hasiči pomocou výškovej techniky rozoberajú strešnú krytinu haly a pretlakovými ventilátormi odvetrávajú zadymené priestory. Veliteľ zásahu rozdelil požiarovisko na štyri zásahové úseky, na ktorých momentálne hasiči vykonávajú lokalizačné práce,“ uviedla Katarína Križanová z Prezídia HaZZ.

Ako doplnila, hasičom sa požiar haly podarilo lokalizovať v nedeľu popoludní. „Zasahujúci hasiči otvorili strešnú krytinu a pokračujú v hasení z výšky a zvnútra objektu,“ zdôraznila.

Petra Greksová, ktorá zabezpečuje komunikáciu spoločnosti, v ktorej v nedeľu horelo, poznamenala, že žiadny zo zamestnancov nebol zranený ani nemal ohrozený život. „Technológia nebola poškodená, z bezpečnostných dôvodov je však výroba aktuálne odstavená. Pre dostatočné zásoby zberového papiera kontinuita výroby a dodávky našim zákazníkom nie sú ohrozené,“ pripomenula.

‼️AKTUALIZÁCIA‼️ - 12.30 hod. Hasiči naďalej zasahujú pri požiari uskladneného papiera Viac ako 40 profesionálnych...

Uverejnil používateľ Hasičský a záchranný zbor Nedeľa 9. mája 2021

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce