09. 05. 2021 18:47 , článok bol aktualizovaný 09. 05. 2021 19:25 | BRATISLAVA/TASR

Obrovská tragédia v Bratislave! Po zaseknutí sa vo výťahu zomrelo 3-týždňové dieťa

Polícia bližšie okolnosti v súčasnosti preveruje.

Miesto nešťastia
Miesto nešťastia Foto: TV Markíza

Po zaseknutí sa výťahu obytného domu v Bratislave zomrelo 3-týždňové dieťa. Žena bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice. Potvrdila to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková. Upozornil na to spravodajský portál Aktuality.sk.

"Dnes (9.5.) v čase o 15.45 h sme prijali oznámenie o zaseknutí osôb vo výťahu v jednom z obytných domov na Legionárskej ulici v Bratislave. V dôsledku tejto tragickej udalosti malo dôjsť k úmrtiu maloletého dieťaťa a k ťažkým zraneniam ženy, ktorá bola prevezená do nemocnice," spresnila hovorkyňa s tým, že hodnovernosť tohto oznámenia privolaná policajná hliadka potvrdila. Dodala, že bližšie okolnosti tejto udalosti sa v súčasnosti preverujú.

Hasiči spresnili, že po ich príchode bola medzi výťahom a výťahovou šachtou zaseknutá osoba, pričom vo výťahu sa nachádzalo zranené batoľa, ktoré odovzdali do starostlivosti záchranárov.

"Hasiči osobu z priestoru vyslobodili a spolu s posádkou záchrannej zdravotnej služby začali s okamžitou resuscitáciou, ktorá bola úspešná a osobu sa podarilo oživiť. Následne bola prevezená do nemocnice. Batoľa sa aj napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek oživiť nepodarilo," ozrejmila Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Pozrite si živý vstup z miesta nešťastia

 


VIAC Z Domáce