10. 05. 2021 12:26 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Otrokári z východného Slovenska spoznali tresty. V Británii ich odsúdili na roky väzenia

Na území kráľovstva i na Slovensku deväť rokov obchodovali s ľuďmi a okrádali ich.

Situácia v Michalovciach po rozbití gangu.
Situácia v Michalovciach po rozbití gangu. Foto: TV Markíza

Po takmer troch rokoch od rozloženia medzinárodnej skupiny, ktorá obchodovala s ľuďmi, spoznali hlavní aktéri tresty.

Dvoch mužov a tri ženy vo veku od 46 do 66 rokov odsúdili vo Veľkej Británii od štyroch do ôsmich rokov. V najbližšom období sa bude rozhodovať o zaistení majetku páchateľov a o odškodnení ich obetí.

Gang rozložili policajti v septembri 2019, paralelne vtedy zasahoval spoločný vyšetrovací tím s názvom Robotic v Nemecku, Holandsku a na Slovensku.

V Michalovciach vtedy urobili policajti a príslušníci NAKA domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov u piatich členov organizovanej skupiny. Zaistili rôzne listinné dôkazy, mobilné telefóny a SIM karty, platobné karty, príručný trezor a zlaté šperky, ako aj ďalšie veci dôležité pre trestné konanie.

Gejza Demeter a Anna Demetrová, Zdenka Ferencová, jej syn Pavol Ferenc a jeho manželka Klaudia Ferencová.
Gejza Demeter a Anna Demetrová, Zdenka Ferencová, jej syn Pavol Ferenc a jeho manželka Klaudia Ferencová. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
 

„Podľa zistení tímu sa na území Slovenskej republiky a Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska mali v období rokov 2008 až 2017 dopúšťať trestnej činnosti, a to zločinu obchodovania s ľuďmi a obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti," uviedla k prípadu hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

Na akcii u nás spolupracovali policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície, Mobilnej zásahovej jednotky z Prešova i policajti z okresných riaditeľstiev v Michalovciach a Trebišove.

Na území Slovenskej republiky vykonávala dozor nad vyšetrovaním krajská prokuratúra Prešov za aktívnej účasti a podpory Koordinačného centra zriadeného pre tento účel v sídle Eurojustu v Haagu.

Pozrite si archívnu reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce