12. 05. 2021 09:41 , článok bol aktualizovaný 12. 05. 2021 09:50 | BRATISLAVA/mm, TASR

Andrea Letanovská, ktorá nedávno odišla zo strany Za ľudí, ohlásila vstup do iného subjektu

V strane Spolu pôsobí aj poslanec NR SR Miroslav Kollár, ktorý tiež odišiel zo strany Za ľudí.

Andrea Letanovská
Andrea Letanovská Foto: TASR

Bývalá poslankyňa Národnej rady (NR) SR za stranu Za ľudí Andrea Letanovská vstupuje do mimoparlamentnej strany Spolu. Oznámila to na stredajšej tlačovej konferencii. Letanovská oznámila svoj odchod zo Za ľudí v sobotu (8. 5.).

V strane Spolu vidí Letanovská priestor pre víziu lepšie fungujúceho zdravotníctva zameraného na pacienta. Chce byť súčasťou rozumnej a odbornej alternatívy voči chaosu, ktorý tu podľa nej vládol za posledný rok, ale aj alternatívy voči predchádzajúcim vládam. Upozornila na nízku dôveru občanov.

"Predstavy o vláde slušných a kompetentných ľudí, ktorí si dokážu nielen získať, ale aj udržať dôveru voličov, sa nenaplnili," pripomenula Letanovská. Predseda strany Spolu Juraj Hipš povedal, že Letanovskej konštruktívna kritika vo vládnej koalícii nenašla podporu.

TIP: Pre Remišovej váhavý postoj prišla strana o ďalšiu tvár. Ostré slová politológa

Letanovská pôsobí ako lekárka. O poslanecký mandát prišla po tom, ako sa do NR SR vrátil Vladimír Ledecký, ktorý odišiel z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR.

Letanovská pri svojom odchode zo Za ľudí uviedla, že strana nenaplnila potenciál na to, aby bola reprezentantom slušnosti, odbornosti a kultivovanej politiky. Nepáči sa jej ani to, ako stranu vedie predsedníčka Veronika Remišová.

V strane Spolu pôsobí aj poslanec NR SR Miroslav Kollár, ktorý tiež odišiel zo strany Za ľudí.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce