14. 05. 2021 15:00 , článok bol aktualizovaný 15. 05. 2021 07:34 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

V piatok o polnoci sa skončil núdzový stav a s ním aj zákaz vychádzania

Pozrite si, čo sa zmení v bežnom živote.

Ľudia nakupujú na trhovisku na Miletičovej ulici v Bratislave.
Ľudia nakupujú na trhovisku na Miletičovej ulici v Bratislave. Foto: TASR/Pavol Zachar

Vláda v piatok schválila ukončenie núdzového stavu, ktorý tak prestane platiť o polnoci z piatka na sobotu. Mimoriadna situácia vyhlásená 11. marca trvá naďalej aj po ukončení núdzového stavu.

Vláda ruší predčasne núdzový stav po tom, ako Národná rada SR schválila novelu zákona o hospodárskej mobilizácii. Kabinet má vďaka tomu nástroje na prijímanie opatrení hospodárskej mobilizácie bez núdzového stavu.

V bežnom živote po ukončení núdzového stavu prestane platiť zákaz vychádzania alebo vláda už viac nemôže obmedzovať slobodu pohybu či podmieniť niektoré cesty potrebou negatívneho testu. Ľudia sa už budú môcť aj pokojne zhromažďovať.

 

Treba pripomenúť, že opatrenia, ktoré spadajú pod vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, budú platiť naďalej, keďže nemajú nič spoločné s platnosťou núdzového stavu. Tie nájdete TU.

Vláda vyhlásila núdzový stav uznesením ešte 30. septembra minulého roka. Platil od 1. októbra na 45 dní. Následne ho kabinet viackrát predlžoval. Naposledy koncom apríla, keď odsúhlasil jeho predĺženie o 30 dní, teda do 28. mája.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce