15. 05. 2021 07:26 , článok bol aktualizovaný 15. 05. 2021 18:55 | ŽILINA/TV Markíza

Nočná dráma v Žiline. Pred polnocou začal horieť bytový dom, ľudí evakuovali polonahých

Teplo, štipľavý dym a krik budil obyvateľov bytovky na Bratislavskej ulici. Mnohí sa nestihli ani obliecť a utekali von.

Bytovku v Žiline po nočnom požiari opáskovali a strážia ju policajti.
Bytovku v Žiline po nočnom požiari opáskovali a strážia ju policajti. Foto: TV Markíza

V noci ich budili a vyháňali z postelí. V Žiline sa vznietila strecha na bytovke. Bola asi hodina pred polnocou. Plamene sa rýchlo šírili a v bytoch spali ľudia. Teplo, štipľavý dym a krik budil obyvateľov bytovky na Bratislavskej ulici. Mnohí sa nestihli ani obliecť a utekali von.

Po príchode hasičov už bola v plameňoch celá strecha aj s podkrovím. V bytovke býva 34 ľudí. Ihneď začali s ich evakuáciou.

„Naraz hasiči vbehnú do izby, že poďte von. A skoro holatého ma vytiahli," opisoval dramatické okamihy jeden z obyvateľov bytovky.

„Len psa som stihla zobrať. Nemáme nič, absolútne nič nemáme," pridala sa ďalšia obyvateľka.

Po približne hodine dostali hasiči oheň pod kontrolu. Teraz zisťujú, ako požiar vznikol. Hovorí sa o mladíkoch, ktorí v podkroví fetovali toluén.

Keďže ľudia z bytovky boli len veľmi ľahko oblečení pristavili im autobus. Do poškodenej a zmáčanej bytovky sa vrátiť nemohli. Tri rodiny išli k známym no ďalší nemali kam ísť.

Ubytovali ich v priestoroch školy.

Bytovka je dnes ohradená páskou. Obyvateľov dovnútra nepustili zobrať si ani len základné veci.

Podľa primátora Žiliny samotné byty požiar nezasiahol. Zhorel len krov, ale návrat bytov nebude zo dňa na deň. Mestská polícia bude zatiaľ tie byty strážiť.

Ľudia z osady spolu s privolanými robotníkmi zničenú budovu dočasne zabezpečili. V Žiline má čoskoro zasadnúť krízový štáb, kde vedenie so statikom rozhodnú, čo bude s budovou a obyvateľmi ďalej.

Viac v reportáži

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce