17. 05. 2021 13:25 , článok bol aktualizovaný 17. 05. 2021 19:44 | BRATISLAVA/TASR

Neutíchajúci dážď dvíha vodné toky. Pre tieto okresy už platí najvyššia výstraha

SHMÚ varuje aj pred silným dažďom, a to na takmer celom území Slovenska.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR - Roman Hanc

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zvýšil v niektorých okresoch Slovenska stupeň výstrahy pred silným dažďom i rizikom povodne z trvalého dažďa.

Najvyšší, tretí stupeň výstrahy pred povodňou, aktuálne platí okrem okresu Bánovce nad Bebravou už aj v okresoch Zlaté Moravce, Turčianske Teplice, Prievidza, Partizánske, Martin, Žilina-Rajčanka, Považská Bystrica.

Na situáciu v bánovskom okrese upozorňujú obyvatelia na sociálnej sieti. „Vodiči pozor, medzi Kšinnou a Žitnou sa valí z lesa dažďová voda na cestu a berie so sebou aj väčšie kamene. Choďte opatrne, je to tam veľmi nebezpečné," upozorňuje pani Gloneková na stránke.

Zdroj: Facebook/ Danka Gloneková

Druhý stupeň výstrahy majú okresy Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina, Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Partizánske, Levice, Žarnovica, Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Zvolen, Detva, Banská Bystrica, Brezno, Veľký Krtíš, Krupina, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava.

Prvý stupeň výstrahy pred povodňou platí pre väčšinu západného Slovenska a okresy Námestovo, Dolný Kubín a Liptovský Mikuláš.

 

Zdroj: Facebook/Miche Lle

Výstrahy pred dažďom

SHMÚ varuje aj pred silným dažďom, a to na takmer celom území Slovenska. Vydal preto výstrahy prvého a druhého stupňa.

Miestami môže úhrn zrážok dosiahnuť až 45 milimetrov. V Žilinskom a Banskobystrickom kraji miestami až 50 milimetrov. 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce