18. 05. 2021 19:08 | ŠTÚROVO/TV Markíza

Mladík (24), ktorý zavraždil dôchodcu v Štúrove a ďalšiu ženu v Maďarsku, sa priznal

Ide o drogovo závislého muža so psychickými problémami.

Mladík vraždil v Štúrove a v Maďarsku
Mladík vraždil v Štúrove a v Maďarsku Foto: TV Markíza

Mladík podozrivý z brutálnej vraždy dôchodcu v Štúrove a zároveň vraždy staršej ženy v maďarskom Ostrihome sa priznal k obom vraždám. Iba 24-ročný muž zatiaľ ostáva vo vyšetrovacej väzbe v maďarskej Tatabányi.

Prvá vražda, ku ktorej sa mladý drogovo závislý mladík s psychickými problémami priznal, otriasla Štúrovom vo štvrtok. Mladík mal 80-ročného muža, u ktorého býval, najprv usmrtiť v dome. Potom ho hodil do studne a napokon zapálil dom. Už lekárka zo záchranky mala podozrenie, že dôchodca zomrel násilne.

Mladík potom odišiel cez most do maďarského Ostrihomu. Spolu so 68-ročnou ženou, s ktorou spoločne žil v podnájme u dôchodcu. Bola opatrovateľkou starého muža. V Ostrihome ju však usmrtil a jej telo hodil do odvodňovacieho kanála. Hodinu po tom, čo policajti našli telo, zadržali aj podozrivého mladíka. Ten sa k obom skutkom priznal.

Sudca župného súdu v maďarskej Tatabányi poslal mladého muža zatiaľ na mesiac do vyšetrovacej väzby.

„Novozámocká polícia na tomto prípade intenzívne spolupracuje s maďarskou políciou. Viac informácií, s ohľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a procesné úkony, nie je možné poskytnúť,“ uviedla Viktória Borloková, krajská policajná hovorkyňa v Nitre.

Kedy mladého muža vydajú na Slovensko, je zatiaľ otázne. Podľa maďarskej prokuratúry to vraj môže byť až po uplynutí mesačnej vyšetrovacej väzby.

 


VIAC Z Domáce