19. 05. 2021 08:49 , článok bol aktualizovaný 19. 05. 2021 11:10 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Exriaditeľ NAKA Zurian podal trestné oznámenie na bývalého člena SIS Beňu. Spomína aj Matoviča

Expremiér tvrdí, že s Makoóm nemá nič spoločné.

Branislav Zurian.
Branislav Zurian. Foto: TASR

Už exriaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian podal trestné oznámenie na bývalého námestníka Slovenskej informačnej služby (SIS) Borisa Beňu. Spomína v ňom aj bývalého premiéra Igora Matoviča. Píšu Topky.

Beňa vypovedal o Zurianovi, že údajne vynášal utajované informácie. Zurian na to reagoval podaním trestného oznámenia, obvinil ho z krivej výpovede.

Zurian podľa citovaného zdroja v trestnom oznámení tvrdí, že Beňa mu mal nepriamo oznámiť, že bývalý šéf Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó je v SIS.

 

„Povedal mi, že premiér Igor Matovič ho (Makóa, pozn. red.) potreboval bez problémov a v tichosti bez kriku dostať z funkcie od Eduarda Hegera z Kriminálneho úradu Finančnej správy, a tak ich požiadal, aby ho zobrali do SIS. Neskôr mal ísť robiť do Budapešti. že bol taký barter, aby dobrovoľne uvoľnil miesto riaditeľa Kriminálneho úradu Finančnej správy,“ údajne znie vo výpovedi Zuriana.

Matovič už medzičasom na premiérskej stoličke skončil, s vtedajším ministrom financií Hegerom si vymenili pozície. Zurian odišiel z polície k 15. máju.

Bývalý predseda vlády SR a súčasný minister financií Igor Matovič (OĽANO) odmietol, že by intervenoval za presun bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) Ľudovíta Makóa do SIS. Tvrdí, že s ním nemá nič spoločné a určite ho nikomu neodporúčal.

Pozrite si reakciu ministra financií Igora Matoviča:

 


VIAC Z Domáce