20. 05. 2021 07:50 , článok bol aktualizovaný 20. 05. 2021 11:27 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Smer-SD mení logo strany. Má slúžiť na adresnejšiu komunikáciu

Ficova strana požiadala o registráciu obrazovej ochrannej známky s novým textom.

Robert Fico na programovej konferencii Smeru.
Robert Fico na programovej konferencii Smeru. Foto: TASR

Opozičná strana Smer-SD bude po dlhých 16 rokoch používať nový názov a predstaví aj nové logo, informujú o tom Aktuality.sk.

Túto informáciu však hovorca strany Ján Mažgút spresnil s tým, že názov Smer-SD zostáva, iba logo sa zmení. „Nové textovo-vizuálne logo má slúžiť na lepšiu a adresnejšiu politickú komunikáciu hodnotového zamerania strany s občanmi a voličmi", vysvetlil Mažgút.

Už od roku 2005 sa projekt expremiéra Roberta Fica volá Smer - sociálna demokracia. Na Úrade priemyselného vlastníctva teraz strana požiadala o registráciu obrazovej ochrannej známky s textom „Smer - slovenská sociálna demokracia".

V novom logu strany bude opäť červená ruža, teda staronový symbol, ktorý už v minulosti Smer používal.

V parlamente dnes sedia poslanci dvoch strán s prívlastkom sociálnodemokratická. Aj v snahe odlíšiť sa od Hlasu treba zrejme hľadať odpoveď na otázku, prečo sa Smer rozhodol premenovať, dodáva portál.

Nie je isté, či sa Smer premenuje aj oficiálne. Tlačové oddelenie strany tvrdí, že zatiaľ oficiálne stále platí pôvodný názov.

„Nové textovo-vizuálne logo slúži hlavne na lepšiu a adresnejšiu politickú komunikáciu hodnotového zamerania strany s občanmi a voličmi,“ informoval Smer.

Strana vraj chce voličom odkázať, že do popredia nestavia „bruselské“ témy, ako sú „práva LGBTI, legalizácia drog alebo otázka výberu pohlavia“, ale témy „blízke slovenskej sociálnej demokracii“. Smer hovorí o minimálnej mzde či sociálnych istotách.


VIAC Z Domáce