27. 05. 2021 11:43 , článok bol aktualizovaný 27. 05. 2021 13:39 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Zmeny v zdravotníctve. Vo vedení končia dvaja riaditelia štátnych nemocníc aj operačného strediska záchranárov

Výmeny nastali krátko po nástupe nového ministra zdravotníctva.

Univerzitná nemocnica v Ružinove.
Univerzitná nemocnica v Ružinove. Foto: TASR

Generálna riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava Renáta Vandriaková, generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb Peter Magát aj riaditeľ Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Michal Weinciller končia vo svojich funkciách. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva.

Vandriaková končí na pozícii šéfky najväčšej slovenskej nemocnice k štvrtku. Meno nového riaditeľa bratislavskej univerzitnej nemocnice má MZ SR oznámiť v krátkom čase.

Rezort zdravotníctva tvrdí, že svoje pôsobenie Magát ukončil po vzájomnej dohode s Lengvarským k strede (26. 5.). Vedením ústavu je od štvrtka poverený Peter Bartoň. Ten pôsobí v NÚDCH od roku 2002 a doposiaľ zastával pozíciu primára a zástupcu prednostu Kliniky pediatrickej urológie najväčšieho detského ústavu na Slovensku.

Zmeny nastali aj vo vedení OS ZZS. Michala Weincillera na pozícii riaditeľa nahradil Juraj Kottner. „Nový riaditeľ OS ZSS v minulosti pôsobil na manažérskych pozíciách v nadnárodných technologických a finančných spoločnostiach,“ dodalo ministerstvo.

Novým riaditeľom UNB sa stal Schaller

Novým riaditeľom Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) sa od štvrtka stal Roland Schaller. Doposiaľ pôsobil vo funkcii výkonného riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnosti Letisko Sliač. V pozícii zostane až do ukončenia riadneho výberového konania.

„Nemocnica nie je v dobrom stave, ďalšie kroky budú viesť k stabilizácii situácie v zdravotníckom zariadení. Od nového vedenia očakávam zlepšenie stavu najmä v oblasti hospodárenia, nastavenie procesov a zlepšenie interpersonálnych vzťahov,“ povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Nový šéf NÚDCH poďakoval predchodcovi

Peter Bartoň, ktorý je od štvrtka poverený vedením NÚDCH, odchádzajúcemu riaditeľovi Magátovi aj zdravotníkom poďakoval za náročnú prácu počas pandémie nového koronavírusu.

„S veľkou pokorou, ale zároveň odhodlaním prijímam túto výzvu, keďže náš ústav je pre mňa, rovnako ako pre mnohých kolegov, srdcovou záležitosťou, pre ktorú sme obetovali veľkú časť svojich životov. Vážim si dôveru, ktorú som dostal, rovnako si uvedomujem aj zodpovednosť, ktorá s ňou ide ruka v ruke," reagoval na zmenu Bartoň.


VIAC Z Domáce