02. 06. 2021 14:06 | BRATISLAVA/René Medzihradský, TASR

Pre únik správy SIS na internet začala polícia trestné stíhanie

Minulý týždeň o nej na neverejnej schôdzi informovali poslancov.

Budova SIS v Bratislave.
Budova SIS v Bratislave. Foto: TASR

Pre údajný únik tajnej správy Slovenskej informačnej služby na internet začala polícia trestné stihanie. Pre TV Markíza to potvrdila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

„V súvislosti s únikom správy SIS, ktorá sa šíri verejne prostredníctvom internetu a sociálnych sietí, označenej stupňom utajenia dôverné, je na Odbore kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vedené trestné konanie vo veci podozrenia ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti,“ priblížila hovorkyňa.

Vzhľadom na to, že vec je v štádiu predprípravného konania, polícia nemôže nateraz poskytnúť žiadne bližšie informácie.

 

O stretnutí najvyšších predstaviteľov štátu v SIS, ktoré bolo 17. mája, rokovali minulý týždeň poslanci na neverejnej mimoriadnej schôdzi. Inicioval ju Smer-SD. V pléne mal vtedy predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) predniesť správu SIS, ktorá má potvrdzovať existenciu pracovnej skupiny ovplyvňujúcej konania v trestných veciach.

Následne mal obsah tejto správy od 29. mája kolovať na verejnosti. Informáciami vyplývajúcimi zo správy SIS sa už zaoberá Úrad inšpekčnej služby.

Pozrite si reportáž o správe SIS, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

 


VIAC Z Domáce