04. 06. 2021 15:12 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Premiér predstavil prezidentke kandidáta na ministra pôdohospodárstva

Meno však nie je známe.

Eduard Heger a Zuzana Čaputová
Eduard Heger a Zuzana Čaputová Foto: TASR - Pavel Neubauer

Predseda vlády Eduard Heger v piatok (4. 6.) informoval prezidentku Zuzanu Čaputovú o kandidátovi na post ministra pôdohospodárstva za Jána Mičovského.

Médiám to oznámil premiérov tlačový odbor, meno však nekonkretizoval.

V kuloároch sa spomína premiérov poradca pre poľnohospodárstvo Samuel Vlčan. Do úvahy prichádza aj štátny tajomník rezortu financií Marcel Klimek, ktorý v minulosti publikoval prácu, kde komplexne pomenoval súčasné problémy poľnohospodárstva.

Mičovský doručil svoju demisiu do Prezidentského paláca tento týždeň v pondelok (31.5.). Hlava štátu avizovala, že ju príjme, až keď bude zrejmé, kto ho má nahradiť. Prezidentka očakáva, že sa tak stane budúci týždeň.

„Prezidentka prijme demisiu Jána Mičovského po dohode s predsedom vlády, keď bude zrejmé, kto sa má stať jeho nástupcom, aby mohla nového ministra pôdohospodárstva bezprostredne vymenovať do funkcie," spresnil jej hovorca Martin Strižinec.

Ak hlava štátu prijme demisiu Jána Mičovského, bude druhým ministom OĽANO, ktorý opustí sám post. Abdikovať na ministerské kreslo sa rozhodol 25. mája v súvislosti s dianím v Slovenskom pozemkovom fonde. Dôvodom bolo, že NAKA zadržala pri akciách Feudál a Latifundista osem ľudí, sedem je vo väzbe. Medzi nimi aj dnes už bývalú riaditeľku SPF Gabrielu Bartošovú. Do funkcie nastúpila za súčasnej vlády a nominoval ju práve Mičovský.

Minister v demisii sa rozhodol, že z politiky neodíde. Po demisii sa vráti do parlamentu ako poslanec najsilnejšej strany.


VIAC Z Domáce