07. 06. 2021 11:37 | PREŠOV/tvnoviny.sk, TV Markíza

Kuriózna nehoda na východe. Zaparkované auto sa pohlo, zrazilo dievčatko (5)

Dieťa utrpelo viacero zranení, liečiť sa bude viac ako šesť týždňov.

Zaparkované auto sa dalo do pohybu, zrazilo 5-ročné dievčatko.
Zaparkované auto sa dalo do pohybu, zrazilo 5-ročné dievčatko. Foto: KR PZ Prešov

Päťročnú Sofiu v Prešove privalilo osobné auto, ktoré sa zaparkované na dvore samo dalo do pohybu. Vyslobodiť ju dokázali až hasiči. Dievčatko sa držalo statočne.

Bola to nešťastná zhoda náhod. Auto stojace na miernom svahu pred domom začalo zrazu cúvať na ulicu, po ktorej práve išla malá Sofia na kolobežke. Ostala ležať pod autom, ktoré sa zastavilo až v mláke za krajnicou. Privalenému dievčaťu pribehli na pomoc ľudia z ulice, ale vyslobodiť ju nevedeli.

Jej otec je pridržiaval hlavu, aby jej nespadla do blata a nezadusila sa. Auto sa podarilo pomocou vzduchových vankúšov nadvihnúť až privolaným hasičom.

Dievčatko akoby zázrakom spod auta vytiahli bez vážnejších zranení. Až v nemocnici na röntgene zistili, že ma zlomenú nohu. Hospitalizovať ju nemuseli.

Vodič auta, ktoré sa samo pohlo, bol vtedy len na návšteve. Ručnú brzdu mal vraj zatiahnutú, nevie si preto vysvetliť, ako sa to mohlo stať.

Majiteľ autoškoly Andrej Buday radí, že ak chce mať vodič istotu, že sa auto nepohne, mal by mať okrem zatiahnutej ručnej brzdy aj zaradenú rýchlosť. Napr. na spiatočku alebo jednotku, pretože to zabráni autu, aby sa pohlo dole z kopca.

Polícia prípad vyšetruje ako trestný čin ublíženia na zdraví.

Reportáž pripravil Martin Jedinák.

 


VIAC Z Domáce