12. 06. 2021 10:53 | BRATISLAVA/kc

Horúčavy vystrieda výrazné ochladenie. Slovenskom sa preženú dve vlny búrok aj s krúpami

Prvú vlnu by nemali sprevádzať nebezpečné javy.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Facebook/Noro Csánó

Na celom Slovensku hrozia v sobotu (12. 6.) popoludní búrky. Sprevádzané budú prívalovými zrážkami, no aj silnejším nárazovým vetrom či krupobitím. Búrky majú podľa meteorológov prísť v dvoch vlnách.

Prvá vlna by mala doraziť do oblasti západného a stredného Slovenska od severozápadu asi medzi 14-tou a 18-tou hodinou. Vo výraznejšej dynamike sa môžu búrky zorganizovať do línie, ktorá môže byť sprevádzaná silnejším nárazovým vetrom, silnejšie búrkové bunky aj krupobitím, píše portál IMeteo. Vzhľadom na nie príliš vysokú vlhkosť sa neočakávajú extrémne prejavy.

Ďalšia vlna búrok by mala doraziť na samotnom fronte, ktorý by sa mal nad naše územie dostať okolo 22. hodiny večer. Front by mal doraziť najskôr do severných okresov a na jeho čele sa môžu vyskytovať opäť intenzívnejšie búrky.

Zrážkové pásmo samotného frontu by sa následne malo presunúť naprieč takmer celým Slovenskom (na juhozápad zrejme tieto zrážky nedosiahnu) ďalej na juhovýchod.

V nedeľu sa výrazne ochladí

Po búrkach k nám od severu začne prenikať chladnejší vzduch. Maximálne denné teploty by v nedeľu mali vystúpiť len od +12 °C na Kysuciach, Orave, Liptove a na Spiši, po +22 °C na juhozápade, juhu a juhovýchode Slovenska.

Ďalšie dni prinesú opäť postupné otepľovanie a zrážky sa od nedele do stredy budú vyskytovať len výnimočne, najmä na krajnom východe Slovenska.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce