12. 06. 2021 18:04 | PEZINOK/tvnoviny.sk

Bratislavských advokátov, obvinených z podpory zločineckej skupiny, budú stíhať na slobode

Obvinenie sa má týkať incidentu v bratislavskom nočnom podniku Casey klub.

Advokát Martin Ribár.
Advokát Martin Ribár. Foto: TV Markíza

Dvojicu obvinených bratislavských advokátov budú stíhať na slobode. V sobotu o tom rozhodol Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, ktorý tak nevyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Obvinených advokátov Martina. Ribára a Alexandra Fila na základe rozhodnutia, ktoré však ešte nie je právoplatné, prepustili slobodu. Sudca síce uznal dôvodnosť podozrenia, ale dôvody na väzbu nevidel.

Prokurátor ÚŠP podal návrh na vzatie do väzby obvinených z dôvodov kolúznej a preventívnej väzby. Dvojicu advokátov zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok (10. 6.).

Podľa obhajcov advokátov Mateja Marhavého a Petra Erdősa je dvojica obvinená v jednej trestnej veci. Obvinení sú zo založenia, zosnovania, podpory zločineckej skupiny, vydierania a krivej výpovede a prísahy. Obhajcovia podali voči uzneseniu o vznesení obvinenia sťažnosti.

Obvinenie sa má týkať incidentu v bratislavskom nočnom podniku Casey klub, ktorý sa odohral v roku 2007. Martin Ribár bol donedávna väzobne stíhaný, keď bol v októbri 2019 zadržaný v rámci akcie Apač zameranej voči zločineckej skupine takáčovcov.

Ústavný súd SR v máji nariadil Najvyššiemu súdu (NS) SR, aby Martina Ribára bezodkladne prepustili z väzby na slobodu. Zdôvodnil to porušením jeho základného práva na osobnú slobodu a práva na slobodu a bezpečnosť.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce