15. 06. 2021 15:48 | BRATISLAVA/mm

Má Veronika Remišová nového súpera v strane? Juraj Šeliga oznámil vážne rozhodnutie

Súčasná predsedníčka strany Veronika Remišová doposiaľ mimoriadny snem nezvolala.

Juraj Šeliga.
Juraj Šeliga. Foto: TASR

Strana Za ľudí sa už týždne borí v sporoch, ktoré prebiehajú medzi krídlom Veroniky Remišovej a krídlom Márie Kolíkovej. Práve druhá skupina vytvorila frakciu a žiada zvolať mimoriadny snem. Bokom zatiaľ stojí Juraj Šeliga s Janou Žitňanskou, podľa ktorých je taktiež snem riešením. Výsledkom by malo byť nové vedenie.

Napriek tomu, že nespokojní straníci volajú po zmene, nenavrhli žiadneho možného kandidáta na predsedu. Takúto kandidatúru síce neodmieta Mária Kolíková, ale verejne to ešte nepotvrdila, keďže podľa nej ide predčasnú otázku.

Veronika Remišová navrhovala pre pokoj v strane, aby sa predsedom stal Juraj Šeliga, čím by sa podľa nej obrúsili hrany medzi nespokojnými krídlami. Šeliga takýto scenár odmietal. Teraz však oznámil, že má o tento post záujem.

„Mám, áno, momentálne mám. Mám chuť, aby strana pokračovala. Len to má viac premenných. Človek chce vidieť, že celá partia, predsedníctvo aj poslanecký klub, majú chuť pod novým predsedom niečo robiť. Či už to budem ja, alebo niekto iný. No ak by sa to malo ďalší rok ťahať tak, ako je to teraz, až by sa nakoniec dospelo k snemu, ale v strane by už nikto nebol, potom by som si povedal - načo. Mám chuť robiť, všetci moji kolegovia majú chuť robiť, a to, ako sa vnútorne melieme, nám berie energiu," uviedol v rozhovore pre Denník N.

Súčasná predsedníčka strany Veronika Remišová doposiaľ mimoriadny snem nezvolala a podľa jej posledných vyjadrení ani tak v najbližšej dobe nemieni urobiť.


VIAC Z Domáce