18. 06. 2021 11:33 , článok bol aktualizovaný 18. 06. 2021 11:48 | BRATISLAVA/TASR

Špeciálny prokurátor obžaloval osem ľudí z akcií Venal

Podaná obžaloba sa má týkať obvinených z policajných akcií Venal 3 a Venal 4.

Zadržaný v akcii Venal 6.
Zadržaný v akcii Venal 6. Foto: TV Markíza

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal vo štvrtok (17. 6.) obžalobu na osem obvinených z akcií Venal.

Rozpadá sa jedna z najväčších drogových skupín. NAKA pokračovala v Seredi v akcii Venal

Okrem iného pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny či obzvlášť závažný zločin výroby omamných a psychotropných látok. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.

Podaná obžaloba sa má týkať obvinených z policajných akcií Venal 3 a Venal 4.

„A to pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, a zločin marenia spravodlivosti v jednočinnom súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ spresnil Skladan.

Na dvojicu mala byť podaná obžaloba za členstvo v zločineckej skupine, piati mali byť činní v zločineckej skupine. Zločin marenia spravodlivosti sa má týkať jednej osoby pre tzv. moták z väzby.

Akcia Venal 3 sa uskutočnila v máji 2019. Skončila 16 obvineniami zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, 12 z nich bolo aj z drogovej trestnej činnosti. Polícia vtedy zadržala päť osôb, medzi nimi aj policajta a príslušníka Kriminálneho úradu Finančnej správy. Akcia Venal 4 sa uskutočnila v auguste 2020. Polícia vtedy obvinila 14 osôb, pričom zaistila hotovosť za viac ako 84.000 eur.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce