18. 06. 2021 19:15 | ZVOLEN/TV Markíza

Sudca odmietal nosiť rúško a spochybňoval opatrenia. Rada rozhodla o jeho treste

V hre je aj možnosť, že Miľan prestane byť sudcom už definitívne.

Suca dostal trest za nenosenie rúška
Suca dostal trest za nenosenie rúška Foto: TV Markíza

Odmietal nosiť rúško, teraz mu zakázali robiť sudcu. Súdna rada rozhodla, že okresnému sudcovi Daliborovi Miľanovi dočasne pozastaví výkon funkcie. Sudca dlhodobo spochybňoval zákonnosť protipandemických opatrení.

Nepomohli upozornenia ani zásahy policajtov. Hoci to bol práve sudca Miľan, kto nedodržiaval povinnosť nosiť rúško, pokuty za rušenie pojednávania dostali predsedníčka súdu Mariana Philadephyová a policajti.

Predseda súdnej rady Ján Mazák v piatok (18. 6.) predložil jej členom návrh na dočasné pozastavenie funkcie tohto sudcu.

 

Zasadnutie rady sa konalo cez videohovor, Miľan sedel pri monitore so svojím právnikom. Obaja spochybňovali platnosť nariadení aj vedecké poznatky o COVID nákaze. Hovorili, že súčasné nariadenia odporujú iným právnym normám, s čím členovia rady nesúhlasili.

Všetci zúčastnení hlasovali za dočasné pozastavenie Miľanovej funkcie. Bude teraz poberať 80 percent platu, okresnému súdu vo Zvolene musí odovzdať počítač a iné veci, ktoré súdu patria. Jeho prípady prevezmú kolegovia. Aj tí sa voči jeho správaniu ostro ohradili.

Súdna rada môže pozastaviť výkon funkcie na šesť mesiacov, potom ho môže predĺžiť. V hre je aj možnosť, že Miľan prestane byť sudcom už definitívne. O tom rozhodne najvyšší správny súd, ktorý začne fungovať v auguste.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce