19. 06. 2021 15:14 | BRATISLAVA/TASR

Tragicky zahynul ďalší motorkár. Tentokrát na Zemplínskej Šírave

Po nehode polícia zadržala vodičský preukaz 24-ročnému vodičovi osobného auta z okresu Michalovce.

Na Zemplínskej Šírave zahynul ďalší motorkár.
Na Zemplínskej Šírave zahynul ďalší motorkár. Foto: Polícia Košický kraj

Štyridsaťsedemročný motocyklista podľahol zraneniam pri dopravnej nehode na Zemplínskej šírave. Informuje o tom košická krajská polícia na sociálnej sieti. Ozrejmila, že k udalosti došlo v piatok (18. 6.). Po nehode polícia zadržala vodičský preukaz 24-ročnému vodičovi osobného auta z okresu Michalovce. Nehodu polícia vyšetruje.

Prečítajte si aj: Čelnú zrážku s autom neprežil pri Dvorníkoch 46-ročný motorkár

"Počas dokumentovania dopravnej nehody bolo zistené, že 24-ročný vodič z okresu Michalovce viedol motorové vozidlo zn. Kia Rio v smere od obce Kusín na obec Kaluža, kde chcel s vozidlom odbočiť vľavo do areálu rekreačného strediska cez dva jazdné pruhy. V tom čase v protismere v ľavom jazdnom pruhu prechádzal 47-ročný motocyklista z Michaloviec na motocykli zn. Yamaha. Po zrážke motorové vozidlo Kia Rio posunulo do vozidla Kia Sportage, ktoré vychádzalo z areálu a ktorého vodič dával prednosť v jazde motocyklistovi," ozrejmila udalosť polícia.

Prečítajte si aj: Učiteľ (†52) už na prvú hodinu neprišiel. Na motorke sa ponáhľal do školy, narazil do nákladiaku

Vodičov polícia podrobila dychovým skúškam na alkohol s negatívnym výsledkom. "Vodičovi motorového vozidla Kia Rio bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania," uzavrela polícia.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce