21. 06. 2021 17:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Bývalý kuchár z Čistého dňa nenastúpil do väzenia. Polícia po ňom vyhlásila pátranie

Jakub Filo (29) si mal už týždeň odpykávať päť rokov a štyri mesiace za sexuálne zneužívanie.

Jakub, ktorý pracoval oficiálne v Čistom dni ako kuchár.
Jakub, ktorý pracoval oficiálne v Čistom dni ako kuchár. Foto: TV Markíza

Za mreže sa mu nechce. Bývalý kuchár resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante, ktorý má na krku zločin sexuálneho zneužívania, sa vyhýba spravodlivosti. Za múry väznice ho definitívne poslal Trnavský súd. Pátrajú po ňom policajné zložky.

Jakub Filo (29) si mal už týždeň odpykávať päť rokov a štyri mesiace vo výkone trestu v Leopoldove. Súdne rozhodnutie odignoroval a do väzenia dodnes nenastúpil.

Polícia vyhlásila po mužovi pátranie a zaradila ho medzi hľadané osoby.

Telefonicky sme sa spojili so spoluzakladateľkou Čistého dňa, kde bol najprv klientom a neskôr sa stal kuchárom, či nemá o ňom informácie.

 

„Ja s ním nie som v kontakte,“ uviedla Zuzana Tománková, spoluzakladateľka Čistého dňa.

Jakub Filo je odsúdený za zneužite iba 14-ročnej klientky zariadenia - Natálie. Na prvom pojednávaní tvrdil, že sex bol dobrovoľný a na rozlúčku.

Podľa advokáta na trestné právo Jána Foltána, ak odsúdený nenastúpi do výkonu trestu, dopúšťa sa ďalšieho trestného činu. Ide o trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia, kde je trestná sadzba až dva roky.

Nenastúpiť do výkonu trestu môže odsúdený len vtedy, ak sa preukáže dôležitými okolnosťami, ktoré mu v tom bránili. Ak viete, kde sa zdržiava hľadaný Jakub Filo, volajte na číslo 158.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce