23. 06. 2021 19:00 | TRNAVA/TV Markíza

Muž, ktorý brutálne dobodal priateľku 70 ranami nožom, sa na súde priznal a dostal vysoký trest

Prokurátor sa odvolal, žiada až doživotný trest.

Štefan Kozub zavraždil priateľku
Štefan Kozub zavraždil priateľku Foto: TV Markíza

Na trnavskom súde prísne strážili nebezpečného recidivistu. Pred sudcu sa postavil muž, ktorý v obci Neded neďaleko Šale chladnokrvne zavraždil priateľku. Matku dvoch detí dobodal desiatkami rán.

Štefan Kozub má na svedomí smrť 43-ročnej ženy. Celý čas sedel pred sudcom so sklonenou hlavou.

Vlani začiatkom septembra usmrtil svoju priateľku Bibianu viac ako sedemdesiatimi ranami nožom v jej rodinnom dome. Celý od krvi utekal k susedom, aby zavolali políciu. Pravdu o tom, čo vykonal, im nepovedal.

Obžalovaný sa pred políciou i dnes (23.6.) na súde priznal.

 

Bibiana chodila so Štefanom tri mesiace a podľa miestnych vo vzťahu bola spokojná. Všetko sa ale zmenilo, keď sa dozvedela o jeho minulosti. V roku 2004 dobodal štyridsiatimi tromi ranami ženu, s ktorou v tom čase chodil. Žena útok prežila. Bibiane tvrdil, že má 46 rokov. V skutočnosti mal 55.

Keď ho so lžami konfrontovala, Štefan vzal nôž a bodal ju ako zmyslov zbavený. Zavraždil ju len rok potom, čo ho pustili z väzenia.

Podľa prokuratúry obžalovaný muž je nebezpečným pre spoločnosť a na slobode by naďalej páchal závažné zločiny ako vraždy a lúpeže. Preto mu navrhla doživotný trest. Senát mu po troch hodinách pojednávania nakoniec odklepol za mrežami 25 rokov.

Štefana eskortovali do leopoldovskej väznice, odkiaľ by mal vyjsť ako 79-ročný. Rozsudok nie je právoplatný. Prokuratúra sa voči nemu odvolala. Konečné slovo tak bude mať Krajský súd.


VIAC Z Domáce