28. 06. 2021 11:26 , článok bol aktualizovaný 28. 06. 2021 13:20 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sulík vyhlásil, že rúško už nie je v interiéri povinné a dal si ho dole. Nemá však pravdu

Rúška sú povinné aj v najlepších zelených okresoch.

Richard Sulík na tlačovej konferencii.
Richard Sulík na tlačovej konferencii.

Minister hospodárstva Richard Sulík na tlačovej konferencii vyhlásil, že rúško už nie je v interiéri povinné a dal si ho dole. Nie je to však pravda. Podľa platného COVID automatu je rúško povinné aj v najlepších zelených okresoch. Navyše, Sulík mal tlačovú konferenciu v Bratislave, ktorá je tento týždeň v žltej farbe.

„Podľa mojich informácií oddnes netreba ani v interiéroch nosiť rúško, čiže ja túto možnosť hneď využijem," povedal Sulík a zložil si rúško.

Rezort hospodárstva sme oslovili s otázkou, na základe akého opatrenia Sulík vyhlásil, že rúško nie je v interiéri povinné. Správu budeme aktualizovať.

Povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty aktuálne platí pre interiéry na celom území Slovenska bez ohľadu na farbu okresu. Vzťahuje sa teda aj na zelené okresy. Pripomenula to hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

„V oranžových, žltých a zelených okresoch je možné v interiéri namiesto respirátora použiť rúško, šatku alebo šál,“ dodala hovorkyňa.

Vyplýva to z vyhlášky ÚVZ SR, upravujúcej povinnosť prekrytia dýchacích ciest v interiéri a exteriéri. Aktuálne a kompletné znenie vyhlášky je dostupné na tejto webovej stránke.

 

Všetko o platných opatreniach a rozdelení okresov sa dočítate TU.


VIAC Z Domáce