30. 06. 2021 09:51 , článok bol aktualizovaný 30. 06. 2021 17:08 | NITRA/tvnoviny.sk, TASR

V Nitre skoro ráno zasahovali vyšetrovatelia finančnej polície. Prípad by mal súvisieť s podvodmi na DPH

Vyšetrovatelia mali súbežne zasahovať aj na ďalšej adrese.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Karolis Kavolelis/shutterstock.com

V Nitre skoro ráno zasahovali vyšetrovatelia finančnej polície. Prípad má súvisieť s vysoko postaveným bývalým funkcionárom Daňového úradu v Nitre a podvodmi na DPH.

Ako zistil webový portál noviny.sk, vyšetrovatelia mali súbežne zasahovať aj na ďalšej adrese. Vyšetrovacie orgány sa majú zaujímať o dve konkrétne osoby.

Podľa informácií, ktoré zverejnila televízia TA3, policajti zadržali bývalého riaditeľa nitrianskeho daňového úradu Radoslava U. a ďalšieho muža Ladislava S. „Prípad súvisí so známymi menami z aktuálne známych najväčších káuz, bývalým riaditeľom Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítom Makóom, podnikateľom Michalom Suchobom a bývalým riaditeľom Finančnej správy Františkom Imreczem,“ uviedla televízia.

Hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská, v tomto prípade ide o spoločnú akciu Finančnej správy (FS), Úradu špeciálnej prokuratúry a Národnej kriminálnej agentúry Policajného zboru SR.

„Prezident FS už v apríli tohto roka prijal potrebné opatrenia, aby medializované obvinenia voči niektorým príslušníkom FS preveril. Vzhľadom na to, že ide o prípad, ktorý vyšetrujú orgány činné v trestnom konaní, nie je možné k nemu uvádzať podrobnosti. V žiadnom prípade nechceme narúšať vyšetrovanie polície,“ uzavrela Rybanská.


VIAC Z Domáce