01. 07. 2021 14:59 | BRATISLAVA/TASR

Milionár Zoroslav Kollár zostáva vo väzbe, rozhodol Najvyšší súd SR

Vo väzbe je z kolúzneho a preventívneho dôvodu.

Zoroslav Kollár.
Zoroslav Kollár. Foto: TV Markíza

Obvinený konkurzný právnik Zoroslav Kollár zostáva vo väzbe. Najvyšší súd (NS) SR vo štvrtok potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý ho vzal do väzby z kolúzneho a preventívneho dôvodu. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 5T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodné sťažnosti Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR a obvineného Zoroslava Kollára podané proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu,“ spresnila hovorkyňa. Vzatie do väzby sa týka obvinenia z údajného podplácania bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa v prípade ilegálnej výroby a distribúcie cigariet. ŠTS rozhodoval v tejto veci 23. mája.

Zoroslav Kollár čelí aj ďalším obvineniam. Spolu s bývalým predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom a bývalou podpredsedníčkou NS SR Jarmilou Urbancovou ho zadržali vlani v októbri v rámci akcie Víchrica. Jarmilu Urbancovú a Davida Lindtnera obvinili zo zločinu prijímania úplatku. Zoroslav Kollár je obvinený zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. Spolu s Davidom Lindtnerom ho v tejto veci pustili 20. mája z väzby na slobodu.

Od marca čelí Zoroslav Kollár aj obvineniu z poskytnutia úplatku bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému a exnámestníkovi SIS Borisovi Beňovi, aby ho nesledovali.


VIAC Z Domáce