09. 07. 2021 19:47 | PEZINOK/TV Markíza

Kajúcnik Makó: Ak som najväčší udavač, beriem to. Problémom je to, že hovorím pravdu

Makó najnovšie vypovedal v kauze úplatku za stovky tisíc eur, ktorý mali prijať od podnikateľa D. Bočkaya bývalý šéf kontrarozviedky P. Gašparovič a expolicajt L. Vičan.

Ľudovít Makó sa aj v piatok objavil v Pezinku, aby v ďalšom procese vypovedal o trestnej činnosti svojich bývalých kolegov.
Ľudovít Makó sa aj v piatok objavil v Pezinku, aby v ďalšom procese vypovedal o trestnej činnosti svojich bývalých kolegov. Foto: TV Markíza

Turné najznámejšieho slovenského kajúcnika pokračuje. Ľudovít Makó sa aj v piatok objavil v Pezinku, aby v ďalšom procese vypovedal o trestnej činnosti svojich bývalých kolegov. Po pojednávaní sa však pred novinármi rozhovoril aj o Robertovi Ficovi. Podľa neho sa stretávali ešte minulý rok, keď mu mal Robert Fico zadávať bližšie neurčené úlohy.

Ľudovít Makó najnovšie vypovedal v kauze úplatku za stovky tisíc eur, ktorý mali prijať od podnikateľa Dušana Bočkaya bývalý šéf kontrarozviedky Peter Gašparovič a expolicajt Ladislav Vičan.

Bývalý siskár sa na súde bránil tým, že podnikateľa vyhľadal nie preto, aby ho vydieral, ale s cieľom zistiť niečo o vražde Jána Kuciaka. Boris Beňa, ktorý s políciou spolupracuje rovnako ako Makó a v SIS pôsobil ako Gašparovičov nadriadený, dnes túto teóriu spochybnil.

Viac v reportáži Adela Ghannama.

 
 


VIAC Z Domáce