20. 07. 2021 09:38 , článok bol aktualizovaný 20. 07. 2021 20:19 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Bombu, pre ktorú evakuovali centrum Bratislavy, už zneškodnili

Pre nájdenú leteckú bombu museli evakuovať aj autobusovú stanicu Mlynské nivy.

Bombu previezli na iné miesto.
Bombu previezli na iné miesto. Foto: Facebook.com/Hasičský a záchranný zbor
Bomba, ktorú našli na stavenisku na Chalupkovej ulici v Bratislave.
Bombu previezli na iné miesto.
Bomba, ktorú našli v Bratislave.

Leteckú bombu, ktorú našli na stavenisku na Chalupkovej ulici v centre Bratislavy, po prevezení bezpečne zneškodnili v utorok večer v areáli ministerstva vnútra pri bratislavských Rusovciach.

Bombu z čias bombardovania rafinérie Apollo v roku 1944 našli v utorok ráno počas pyrotechnického prieskumu staveniska na križovatke ulíc Bottova - Chalupkova v centre Bratislavy, kde má vyrásť developerský projekt Metropolis.

Bomba v Bratislave.
Bomba v Bratislave. Foto: DETONICS S.A.
 

Bomba, ktorú našli v Bratislave.
Bomba, ktorú našli v Bratislave. Foto: Facebook.com/Hasičský a záchranný zbor
 

Po nahlásení nájdenej bomby polícii bolo stavenisko vyprázdnené a polícia z preventívnych dôvodov evakuovala okolie stavby, priľahlé ulice i autobusovú stanicu na Bottovej. V centre Bratislavy sa preto tvorili rozsiahle kolóny. Obmedzená bola aj MHD a regionálna i medzinárodná autobusová doprava.

Po porade krízového štábu sa rozhodli bombu v utorok popoludní previezť z centra a zneškodniť ju mimo obývaného územia Bratislavy, v areáli ministerstva vnútra pri bratislavských Rusovciach.


 

Bomba pochádzala z čias druhej svetovej vojny, keď v júni 1944 americké bombardéry bombardovali v Bratislave rafinériu Apollo, zimný prístav i most cez Dunaj.

 


VIAC Z Domáce