20. 07. 2021 19:52 , článok bol aktualizovaný 21. 07. 2021 07:46 | PALÁRIKOVO/TV Markíza, TASR, zg

Uhasili obrovský požiar v Palárikove

Horel tam sklad s pneumatikami.

Požiar v Palárikove.
Požiar v Palárikove. Foto: HaZZ
Požiar skladu v Palárikove.
Požiar skladu v Palárikove.
Požiar skladu v Palárikove.

Hasičom sa požiar skladovej haly v obci Palárikovo podarilo v stredu (21. 7.) krátko po siedmej hodine ráno úplne zlikvidovať. Hasiči sa o jeho uhasenie snažili celú noc.

Obrovský čierny dym na južnom Slovensku bolo vidieť na desiatky kilometrov.

Ako informovala Katarína Križanová z hasičského prezídia na mieste zasahovalo celkom 107 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 30 kusmi techniky.

Požiar haly v Palárikove vypukol v utorok (20. 7.) krátko po šiestej hodine podvečer. V hale sa nachádzali pneumatiky. Na mieste udalosti bol aj prezident HaZZ Pavol Mikulášek.


Požiar skladovej haly v Palárikove Štyri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov momentálne zasahajú pri...

Uverejnil používateľ Hasičský a záchranný zbor Utorok 20. júla 2021

Požiar, ktorý vypukol v utorok večer, sa rozšíril aj na okolité pole s posekaným obilím. Podľa obyvateľov bolo dym cítiť nielen vonku, ale aj v bytoch a domoch. V 10 kilometrov vzdialených Nových Zámkoch odporúčajú ľuďom, aby si zatvorili okná.

Primátor Nových Zámkov Otokar Klein na sociálnej sieti upozornil ľudí, že v odpade, ktorý horí, sa podľa neho môže nachádzať aj množstvo plastov. „Preto prosíme, ak je to možné, v miestach väčšieho výskytu dymu si zatvorte okná na svojich príbytkoch,“ zdôraznil Klein.

Situáciu na mieste monitoroval Marek Šilhavík.

 


VIAC Z Domáce