22. 07. 2021 09:39 , článok bol aktualizovaný 22. 07. 2021 14:19 | BRATISLAVA/mm, TASR

NAKA zadržala sudcu Najvyššieho súdu

Polícia k prípadu zatiaľ neposkytla bližšie informácie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

NAKA zadržala sudcu Najvyššieho súdu Jozefa Milučkého. Podľa informácií Denníka N ho vyšetrujú pre korupciu. Polícia u sudcu vykonala aj domovú prehliadku v Žiline, k prípadu zatiaľ neposkytla bližšie informácie.

 

„K prebiehajúcim úkonom polície sa Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) nebude vyjadrovať. Informácie poskytneme, až keď to procesná situácia umožní,“ povedala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Vedenie NS SR by malo poskytnúť svoje stanovisko počas dňa.

Predseda Najvyššieho súdu (NS) SR Ján Šikuta vyhovel žiadosti Prezídia Policajného zboru a zbavil zadržaného sudcu povinnosti zachovávať mlčanlivosť. Informovala o tom Zuzana Maslišová zo sekretariátu vedúcej Kancelárie NS SR.

„Predseda NS SR bol požiadaný listom z Prezídia Policajného zboru o zbavenie sudcu NS SR Milučkého povinnosti zachovávať mlčanlivosť. Predseda NS SR Ján Šikuta tejto žiadosti vyhovel,“ objasnila Maslišová.

Milučký je predsedom jedného zo štyroch kolégií NS SR, v minulosti pôsobil ako sudca Okresného súdu v Čadci, neskôr pôsobil na Krajskom súde v Žiline. Na NS SR pôsobí od roku 2009.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce