23. 07. 2021 17:00 | STREČNO/TV Markíza

Polícia hľadá bezohľadných vodičov kamiónov. V rýchlosti sa rútili v protismere pod Strečnom

Za šialenú jazdu im hrozí väzenie.

Kamióny v protismere
Kamióny v protismere Foto: TV Markíza

Za šialenú jazdu pod Strečnom môžu ísť dvaja kamionisti do väzenia. Na mimoriadne vyťaženom úseku totiž z neznámych dôvodov vošli do opačného jazdného pruhu. Ich šialenú jazdu zachytila kamera protiidúceho vozidla, ktoré sa stihlo len tak-tak kamiónu vyhnúť.

Šok - jedine tak sa dá opísať pocit vodičov, ktorí videli oproti sebe sa rútiace kamióny pod Strečnom. Na záberoch (vo videu nižšie) vidieť že išli veľmi rýchlo, a to, že sú v protismere, si podľa videa zrejme ani neuvedomili.

Video sa podarilo vodičovi nakrútiť na mieste, kde končí trojpruh pred Vrútkami. Cesta 1/18 pod Strečnom, kadiaľ denne prejde viac ako 30-tisíc áut, je už aj sama osebe nebezpečná.

Keďže oddeľovače jazdných pruhov pod Strečnom na viacerých miestach pre záchranné zložky prerušili, kamióny sa mohli dostať do protismeru na viacerých miestach. Je naozaj len zázrak, že ich extrémne nebezpečná jazda sa skončila bez zranení.

Aj pohľad zo zadnej kamery ukazuje, že kamióny vôbec nebrzdili a šialene sa rútili ďalej. Polícia po bezohľadných vodičoch pátra. Na nočných videách sa odrážajú ŠPZ-tky, a tak nie je jasné, či boli vodiči slovenskí alebo zahraniční.

To však neznamená, že sa vodiči kamiónov trestu vyhnú. Polícia si totiž od diaľničiarov vyžiadala zábery z mýtnych brán, kde určite ŠPZ-tky vidieť bude.

Viac sa o kurióznej jazde dozviete z reportáže Zuzany Lechanovej.

 


VIAC Z Domáce