23. 07. 2021 19:11 | ZVOLEN/TV Markíza

Jeden uhorel v aute, druhý bojuje o život. Také sú následky tragickej nehody pri Zvolene

Rodiny oboch mladých mužov nie sú spokojné s tým, ako polícia prípad vyšetruje.

Jeden uhorel v aute, druhý bojuje o život.
Jeden uhorel v aute, druhý bojuje o život. Foto: TV Markíza

Peter sa vracal od priateľky z Krupiny, keď uvidel na ceste horiace auto. Až po chvíli začal tušiť, že v ňom zrejme horí aj jeho brat. Na mieste nehody spoznal totiž svojich bratrancov, tí sa už počas dňa dohadovali s jeho bratom, že sa pôjdu previezť.

„K tejto nehode došlo v nočných hodinách. Po kolízii dvoch áut došlo k požiaru, ktorý si vyžiadal jeden život spolujazdca, ktorý zostal na zadnom sedadle,“ uviedla policajná hovorkyňa.

Petrov 18-ročný brat Igor napokon prežil, no má veľmi vážne popálenú polovicu tela a stále bojuje o život. Posádka jedného auta tak skončila tragicky, 18-ročný Mário uhorel na mieste, rovnako starý Igor je v kritickom stave. Dvaja podobne starí chlapci z druhého auta obišli omnoho ľahšie, podľa našich informácií však z miesta svojho bydliska zmizli.

Údajne sa odtiaľ narýchlo odsťahovala aj ich rodina. Obaja vodiči mali podľa Petra vodičské oprávnenia iba veľmi krátko, jeden pár mesiacov, druhý mohol šoférovať bez sprievodu iba dva dni.

Od nehody už prešiel mesiac, rodina sa obáva, že polícia tragédiu nevyšetruje dôsledne. Podľa nich zatiaľ nevypočuli ani preživších účastníkov.

Ako na to reagovala polícia, to sa dozviete z reportáže Martiny Kašiarovej.

 


VIAC Z Domáce