24. 07. 2021 16:07 | BRATISLAVA/TASR

V Bratislave sa stretli desiatky ľudí na podporu rodiny

Mottom deviateho ročníka podujatia je detský výkrik: „S ocinkom a maminkou je mi najsamlepšie!“

Snímka zo zhromaždenia Hrdí na rodinu pri Katedrále sv. Martina v Bratislave 24. júla 2021.
Snímka zo zhromaždenia Hrdí na rodinu pri Katedrále sv. Martina v Bratislave 24. júla 2021. Foto: TASR

Zhromaždenie Hrdí na rodinu má poukázať na dôležitosť rodiny a nezastupiteľnú úlohu otca a mamy pre každé dieťa. Deviaty ročník pochodu Hrdí na rodinu sa začal v sobotu popoludní na Rudnayovom námestí v Bratislave, zúčastňujú sa na ňom desiatky ľudí.

Podľa jedného z organizátorov podujatia Antona Chromíka osem ročníkov pochodu Hrdí na rodinu ukázalo, že ich spôsobom nie je protest či nenávisť. „Chceme byť svedkami láskavej pravdy, lebo pravda, že všetky deti potrebujú otca a mamu nastálo, je stále príťažlivá,“ uviedol Chromík.

„Šťastie v rodine sa rodí iba v prajnom prostredí, kde obetavosť pre druhého je životodarnou vlahou pre manželov a celú rodinu. Čím je soľ pre jedlo, tým je vzájomná obetavosť pre celoživotne sa rozvíjajúci manželský vzťah,“ poznamenal ďalší z organizátorov Marek Nikolov s tým, že práve toto chcú vyjadriť týmto zhromaždením.

Predseda Konferencie biskupov Slovenska a bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský požehnal účastníkov podujatia a zároveň sa s nimi pomodlil za rodiny.
Mottom deviateho ročníka podujatia je detský výkrik: „S ocinkom a maminkou je mi najsamlepšie!“


VIAC Z Domáce