24. 07. 2021 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Inšpekcia získala Dömötörovo priznanie ku krivej výpovedi. Takáčovec tvrdí, že bol pod tlakom

Dömötör tvrdí, že na výpoveď proti Ľudovítovi Makóovi ho niekto naviedol.

Zadržaný Csaba Dömötör.
Zadržaný Csaba Dömötör. Foto: TV Markíza

Špeciálny tím z inšpekcie získal priznanie ku krivej výpovedi. Práve oni rozkrývajú údajné manipulácie pri vyšetrovaní prípadov NAKA.

Takáčovec Csaba Dömötör tvrdí, že na výpoveď proti Ľudovítovi Makóovi ho niekto naviedol.

Do toho všetkého žiada opozícia hlavu ministra vnútra, ktorého čaká odvolávanie.

Dömötöra viní inšpekcia z krivej výpovede. Pôvodne totiž vyšetrovateľom NAKA tvrdil, že robil šoféra na stretnutie, kde jeho parťák od takáčovcov, Matej Zeman, odovzdával úplatok 100-tisíc eur. Peniaze mali skončiť v rukách Ľudovíta Makóa a Františka Böhma. Podľa inšpekcie ale Dömötöra na výpoveď naviedli.

„Sčasti ma ovplyvňovali, ale nie policajti,“ povedal Dömötör, keď ho viedli pred súd, ktorý rozhodol o jeho väzobnom stíhaní.

Zeman dával úplatok vraj preto, lebo sa bál, že ho začne polícia riešiť pre veľké transakcie peňazí v súvislosti s developerským projektom. Dömötor vyšetrovateľom NAKA v minulosti uviedol, že zvonku pred podnikom dokonca videl, ako obálku s peniazmi Zeman odovzdáva. Podľa inšpekcie to ale nie je pravda, lebo v podniku sú zrkadlové sklá.

Smer tvrdí, že aj toto priznanie je dôkazom toho, ako mala NAKA univerzálnych svedkov a ako sa medzi sebou dohovárali. Robert Fico dlhodobo poukazuje na to, že by mali všetkých väzobne stíhaných prepustiť, lebo sú to politickí väzni. Navyše, po stopke pre šéfku tímu z inšpekcie, ktorá všetko vyšetruje, žiada hlavu ministra vnútra.

Šéfka tímu z inšpekcie Diana Santusová má dočasne pozastavenú činnosť, lebo vraj existujú podozrenia, že porušovala zákon. Čaká ju detektor lži. Podľa našich informácií ho má absolvovať začiatkom budúceho týždňa. Roman Mikulec vyhlásil, že s odvolaním Santusovej nemá nič spoločné a rozhodol to tom šéf inšpekcie. O svoje kreslo sa nebojí.

„Nech pokojne organizuje odvolávania každý týždeň, ja sa takýchto pokusov neobávam,“ uviedol minister Mikulec.

Prokuratúra, ktorá vyšetrovanie inšpekcie dozoruje, sa vyšetrovateľky zastal. Podľa nich majú v rukách viacero dôkazov, že svedkov niekto inštruoval.

Vyšetrovatelia NAKA odmietajú, že by niekoho nahovárali, ako má vypovedať. Všetko bolo podľa nich zákonné a chcú ísť k tomu vypovedať na inšpekciu.

Spor medzi zložkami ministerstva vnútra, zdá sa, nemá konca. Mikulca čaká odvolávanie na nadchádzajúcej schôdzi parlamentu.

Téme sa venovala Zuzana Ferenčáková:

 

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

 


VIAC Z Domáce