28. 07. 2021 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ako bude vyzerať nový školský rok? Rodičov zaujíma, čo čaká ich deti v septembri

Školy sa po minuloročných skúsenostiach pripravujú na obidve alternatívy.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Ako bude vyzerať nový školský rok? Aj keď si deti užívajú zaslúžené prázdniny, rodičov zaujíma, čo ich čaká v septembri. Majú sa pripraviť na to, že sa ich domácnosti opäť zmenia na školské triedy?

Klasický začiatok školského roka, po pár týždňoch celoplošné zatvorenie, mesiace učenia cez počítač, postupné otváranie, kloktanie na školách a tisícky prepadnutých žiakov. To bol minulý školský rok. Čaká nás podobný scenár aj ten nasledujúci?

Podľa vyjadrenia ministerstva školstva sa v septembri otvoria všetky školy, a teda ako pre zaočkovaných, tak aj deti bez vakcíny.

Školy sa po minuloročných skúsenostiach pripravujú na obidve alternatívy, a síce na prezenčné aj na dištančné vzdelávanie.

To, či sa žiaci budú učiť vo svojich triedach alebo v detských izbách, bude závisieť aj od zaočkovanosti jednotlivých okresov.

Podľa aktuálnych čísiel je pravdepodobné, že ohniská nákazy by sa mohli tvoriť v okresoch Revúca, Gelnica, Rimavská Sobota či Poltár, kde prvú dávku dostalo najmenej ľudí. Ďalším nástrojom k tomu, aby školy zostali čo najdlhšie otvorené, je testovanie detí.

Ministerstvo školstva sa na nový školský rok síce intenzívne pripravuje, no detaily o tom, ako by to na školách od septembra mohlo vyzerať, prezradí až v auguste.

Viac v reportáži Moniky Grznárovej.

 


VIAC Z Domáce