29. 07. 2021 17:27 | BRATISLAVA/mm

VIDEO: Agresívni demonštranti zaútočili na kameramana, pomoci od polície sa nedočkal

Kameraman musel napokon utiecť.

Protestujúci v centre Bratislavy
Protestujúci v centre Bratislavy Foto: Reprofoto HNtelevízia

Agresívny dav tak ako pred týždňom pred parlamentom, sa opäť pustil do novinárov. Teraz piati účastníci protestu vykrikovali a postriekali kečupom kameramana HNtelevízie.

Kameraman naživo vysielal protesty asi štyri hodiny bez povšimnutia protestujúcich. Potom si ho však zrazu vyhliadli piati muži, ktorí najprv chceli, aby sa im legitimizoval, pre ktoré médium pracuje, neskôr mu chceli zhabať kameru.

„Chceme podľa zákona, aby ste sa preukázali. Ukážte mi vašu vizitku. Máme generálny štrajk,“ povedal jeden z mužov. Neskôr ho aj jeho techniku postriekali kečupom. Po tomto incidente sa kameraman vzdialil, čím považoval vec za uzavretú.

Keď už bol v bezpečnej vzdialenosti, dieťa, ktoré bolo súčasťou protestu spolu s rodičmi, mu adresovalo vulgarizmus. „Môžete sa hanbiť,“ dodala jeho matka. Kameraman jej odpovedal, že ona by sa mala hanbiť za výchovu svojho dieťaťa.

Následne sa na neho opäť zamerali agresívni muži, preto sa dal na útek.

„​V blízkosti boli aj policajti, ktorých požiadal o pomoc, ale márne. Reakcie sa od nich nedočkal. Našťastie sa mu podarilo pred agresívnymi mužmi ujsť,“ uviedla redakcia Hospodárskych novín.

Polícia napriek tomu tvrdí, že protest je pokojný a zatiaľ nemala dôvod protestujúcich vytlačiť z ciest, ktoré blokujú už niekoľko hodín. Výsledkom je kolaps dopravy v centre mesta. Viac sa o proteste a vyjadreniach polície dočítate TU .

Minulý piatok sa taktiež uskutočnil protest pred NR SR . Vtedy musela polícia použiť aj slzný plyn, keď sa protestujúci chceli dostať do budovy. Ťažkoodenci napokon museli protestujúcich vytlačiť z blízkosti parlamentu. Aj vtedy došlo k slovným a fyzickým potýčkam s novinármi, keď obkľúčil štáb TV Markíza.

 


VIAC Z Domáce