30. 07. 2021 19:00 | TRNAVA/TV Markíza

Do väzby ide muž, ktorý pred takmer rokom brutálne dobodal kamaráta

Po krvavom incidente bol na slobode, zadržali ho až po rekonštrukcii.

Bohuš, ktorého vinia zo zabitia kamaráta v obci Sokolovce.
Bohuš, ktorého vinia zo zabitia kamaráta v obci Sokolovce. Foto: TV Markíza
Podomácky vyrobený výbušný systém.
Podomácky vyrobený výbušný systém.
Podomácky vyrobený výbušný systém.

S reťazami na nohách a putami na rukách. Za prísnych bezpečnostných opatrení predviedli v piatok (30. 7.) pred sudcu v Trnave 40-ročného nebezpečného recidivistu.

Pred necelým rokom podľa všetkého v rodinnom dome v Sokolovciach pri Piešťanoch brutálne usmrtil o rok mladšieho kamaráta. Po krvavom incidente bol na slobode. Až v týchto dňoch ho polícia zadržala a obvinila z vraždy.

V garáži rodinného domu tesne po nočnom smrtiacom útoku, pri ktorom o život prišiel 38- ročný Mário, bolo plno krvi. Nebohý muž vraj preskočil plot a bejzbalovou palicou napadol vtedy 39-ročného Bohuša. Ten vzal kuchynský nôž a šesťkrát ho ním bodol do hrude. Lekári mu pomôcť nedokázali.

Dnes už obvinený Bohuš bol po krvavom incidente celý čas na slobode. Pri útoku vraj konal v sebaobrane. Kriminalisti zbierali dôkazy, aby ho mohli z vraždy obviniť. Spravili tak až po rekonštrukcii útoku.

Podomácky vyrobený výbušný systém.
Podomácky vyrobený výbušný systém. Foto: Facebook/Polícia SR-Trnavský kraj
 

Policajti zadržali podozrivého muža v Piešťanoch. Mali silné indície, že v garáži jeho tety, v ktorej býval, ukrýva bombu. Trnavská krajská hovorkyňa Zlatica Antalová nám k prípadu uviedla, že polícia pracovala s informáciami, že by Bohuš mohol výbušný systém použiť. Sudca ho v piatok poslal do väzby.

V dedine vedeli, že sa roky pohybuje v biznise s drogami. Pervitín nielen predával, ale aj varil. Pred piatimi rokmi vybuchla v prístavbe tohto domu plynová bomba, keď si skupina narkomanov varila pervitín. Tlaková vlna vtedy usmrtila 29-ročného Daniela. Silná detonácia zrovnala stavbu so zemou.

Reportáž spracoval Roman Ruttkay.

 

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk. 


VIAC Z Domáce