30. 07. 2021 19:11 | BÁNOV, GBELCE/TV Markíza

Smutný deň na juhu: Potápači hľadali nezvestného mladíka, smrteľný úraz mal konateľ družstva

Nešťastie sa stalo počas rozmetania slamy.

Hľadanie Tomáša v obci Bánov.
Hľadanie Tomáša v obci Bánov. Foto: TV Markíza

Smutný deň na juhu Slovenska pri Nových Zámkoch. Kým v obci Bánov potápači celý piatok (30. 7.) hľadali nezvestného mladíka, o 40 kilometrov ďalej v Gbelciach prišiel počas práce o život konateľ poľnohospodárskeho družstva.

Večer odišiel z domu, no nevrátil sa, a tak 36-ročného Tomáša začal hľadať brat s kamarátom. Keď prišli na štrkovisko v Bánove, pri brehu zbadali bicykel a oblečenie, no jeho nebolo.

Od skorého rána sa hasiči aj policajti snažili, aj pomocou sonaru, Tomáša nájsť. Na pomoc si zavolali aj špeciálnu kynologickú jednotku. Hĺbka vody v štrkovisku je zradná a utopilo sa v nej už veľa ľudí. Niektoré vybagrované jamy majú 5 až 10 metrov. Keďže však Tomáša nikto do vody ísť nevidel, rátajú aj s tým, že ho tam nenájdu.

Rozmetadlo, ktoré pripravilo o život majiteľa poľnohospodárskeho družstva v Gbelciach.
Rozmetadlo, ktoré pripravilo o život majiteľa poľnohospodárskeho družstva v Gbelciach. Foto: TV Markíza
 

Kým v tomto prípade ešte živia malú nádej, v Gbelciach prišiel počas rozmetania slamy o život 58-ročný konateľ poľnohospodárskej spoločnosti.

Podľa Milana Letka z nitrianskeho inšpektorátu práce z nezistených príčin muža pritlačilo medzi pevnú a pohyblivú časť rozmetadla.

Do areálu družstva okrem záchranných zložiek prišli aj zamestnanci inšpektorátu práce. Kompetentní budú preverovať, či v prevádzke dodržali predpisy na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Rozsah a mieru zavinenia vyšetrujú.

Reportáž spracoval Marek Šilhavík.

 

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk. 


VIAC Z Domáce