04. 08. 2021 17:00 | TRNAVA/TV Markíza

Vodič, ktorý kurióznym spôsobom vozil vraky do kovošrotu, spoznal svoj trest

Dopravnému analytikovi sa trest za ohrozenie premávky zdá prinízky.

Takéto auto zastavili policajti pri Trnave
Takéto auto zastavili policajti pri Trnave Foto: FB/Polícia SR - Trnavský kraj

Vodič, ktorý zaujal netradičným prevozom auta už pozná trest. Po trnavskom obchvate prevážal starý vrak spôsobom, pri ktorom spozornel nejeden šofér. Dopravnému analytikovi sa vyhodnotenie polície za takýto riskantný prevoz zdá málo prísny.

V polovici mája bol pútačom na trnavských cestách pán Peter, keď torzo starého auta prevážal do kovošrotu na streche svojho auta. Okoloidúci šoféri ihneď volali políciu.

Na naloženie vraku nepotrebovali žiadne stroje. Takýmto spôsobnom previezol už asi 50 áut, ale i drevo. Dlhé roky si ho polícia nevšimla.

Po dvoch mesiacoch polícia jazdu slovenského „doubledeckera" uzavrela. Musí zaplatiť pokutu 450 eur za to, že preťažil vozidlo. „Dobre som dopadol. Jasné, pokutu musíme zaplatiť na splátky," povedal nám Peter.

Peter na vrakovisku.
Peter na vrakovisku. Foto: TV Markíza
 

Rozhodnutie však podľa krajskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej nie je právoplatné, vodič sa môže odvolať. Pán Peter túto možnosť pripúšťa tvrdiac, že nemá odkiaľ zobrať peniaze na jej zaplatenie.

„Podľa mňa veľmi zle vyhodnotili podmienky, ktoré tam boli. V rámci nejakej správy mu mali zobrať vodičský preukaz, pretože sa to môže kedykoľvek opakovať," tvrdí dopravný analytik Marián Ürge.

Peter priznal, že od mája, keď ho policajti zastavili už takto odviezol do kovošrotu ďalších minimálne 10 vozidiel. Na iný spôsob prevozu vraj nemá.

Reportáž spracoval Roman Ruttkay.

 

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce