12. 08. 2021 09:35 , článok bol aktualizovaný 12. 08. 2021 21:44 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Za vlády Smeru podľa polície v rezorte vnútra pôsobila skupina, ktorá pripravila štát o milióny

K trestnej činnosti malo dochádzať medzi rokmi 2015 až 2020, keď boli na čele ministerstva vnútra nominanti Smeru Robert Kaliňák a Denisa Saková.

Robert Kaliňák a Denisa Saková
Robert Kaliňák a Denisa Saková Foto: TASR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok zasahovala na viacerých miestach Bratislavského, Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja.

Akcia súvisí s podozrením, že za bývalej vlády existovala podľa polície skupina, ktorá vyťahovala milióny eur z projektov ministerstva vnútra a na ústredí práce, píše portál Aktuality.

Vyšetrovateľ obvinil 11 osôb, ide napríklad o podnikateľa Petra Petrova za všeobecne nebezpečný a trestný čin proti majetku. Podľa informácií TA3 robil Petrov cez svoje firmy verejné obstarávania napríklad na nákup hasičských vozidiel a kamerových systémov pre NDS. Deväť osôb polícia zadržala, jedna osoba je mimo Slovenska a jedna osoba je v pátraní.

K trestnej činnosti malo dochádzať medzi rokmi 2015 až 2020, keď boli na čele ministerstva vnútra nominanti Smeru Robert Kaliňák a Denisa Saková. Úrad práce v tomto období riadil je doterajší šéf Marian Valentovič.

Polícia podľa portálu Aktuality zatiaľ hlavy zločineckej skupiny nemenuje, malo by však ísť o funkcionárov ministerstva vnútra a a ústredia práce, ktorí podľa znenia uznesenia o obvinení ovplyvňovali priebeh verejných obstarávaní.

NAKA ich obvinila zo založenia a podporovania zločineckej skupiny, ale aj z prania špinavých peňazí. Hrozí im až 20 rokov väzenia.


VIAC Z Domáce